Kim kimdir?
28 Nisan 2017 Cuma

İbrahim Şahin kimdir?

İbrahim Şahin kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında, daha önce nerelerde görev yaptı? İşte İbrahim Şahin'in biyografisi..
İbrahim Şahin kimdir?
1962 yılında Amasya'da doğan İbrahim ŞAHİN, evli ve bir çocuk babasıdır.
 
İlk ve orta öğrenimini Amasya'da tamamlayan İbrahim ŞAHİN, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup; 1987 yılında İçişleri Bakanlığı'nda kaymakam adayı olarak atanmıştır.

İçişleri Bakanlığı'nın desteğiyle bir yıl İngiltere'de dil eğitimi alan ve mesleki bilgi ve beceri geliştirme kursuna katılan İbrahim ŞAHİN, halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.
 
ŞAHİN, sırasıyla Samsun, Konya, Kars, Bitlis ve Kastamonu'ya bağlı ilçelerde Kaymakamlık yaptı, 2001 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine atandı. ŞAHİN, kısa süre sonra İçişleri Bakanlığı Kriz Merkezi'nde Sekreterya Başkanlığı görevine getirildi.
 
2002 Kasım ayında, Ulaştırma Bakanlığına geçen İbrahim ŞAHİN; Bakan Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. İbrahim ŞAHİN, kısa süren Bakan Danışmanlığı görevinden sonra 2003 Mart ayında, PTT Genel Müdürü olmuştur.
 
2003-2005 yılları arasında PTT Genel Müdürü olarak görev yapan ŞAHİN, "2004 yılı kaynakları etkin kullanma ve maliyetleri düşürme yılı' birincilik ödülüne layık görülmüştür.
 
Kıyasıya serbest rekabetin yaşandığı sektörde, ŞAHİN'in yönettiği PTT Genel Müdürlüğü, verimlilik ve karlılıkta rekorlar kırmış, 2004 yılı Türkiye vergi şampiyonları listesinde 38'inci sırada yer almıştır.
 
2005 Nisan ayında, Ulaştırma Bakanı Müsteşarı olarak atanan ŞAHİN, bağlı ve ilgili tüm kurum ve kuruluşları adeta performans yarışına sokmuştur.
 
'Kamu Reformu' ve 'e-devlet' projelerinde çalışan ŞAHİN, 2003'ten bu yana, başta elektronik haberleşme olmak üzere, Türkiye'deki bilişim ve iletişim alanında gerçekleşen önemli projelerde aktif rol oynadı.
 
Ulaştırma Bakanlığı'nın tarihi projelerinde etkin rol oynayan İbrahim ŞAHİN, TRT Genel Müdürlüğüne aday gösterilmiş ve Atamaya ilişkin kararnamenin 21.11.2007 tarihinde resmi gazetede yayınlanmasını müteakip TRT Genel Müdürlüğü görevine başlamıştır.
 
İbrahim Şahin, TRT Genel Müdürlüğü görevine başladığında üç tanesi sadece yurt içine yayın yapan toplam dört kanallı bir TRT vardı. Uluslararası yayın yapan tek kanal ise sadece tekrar yayınlarını içermekteydi.
 
TRT'nin rutin gelirleriyle 10 yeni televizyon kanalı kuran İbrahim ŞAHİN; teknik yatırımları yüzde 600 arttırmış; TRT kanallarının izlenirliğini iki katına çıkarmış ve reklam gelirinde de yüzde 300'lük bir artış sağlayarak; örnek bir işletme başarısı göstermiştir.
 
15 Televizyon kanalı
37 dilde yayınlanan Web sitesi
33 dilde yayın yapan Türkiye'nin sesi radyosu
18 Radyo 3 Dergi ile; TRT, sadece Türkiye'de değil; Dünya da bir marka haline gelmiştir.

İbrahim ŞAHİN, 16.09.2014 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararname ile Samsun Valiliğine atanmıştır.
 
Şahin, iyi derece ingilizce bilmektedir.
Kim kimdir?

Nene Hatun kimdir?

Osmanlı-Rus savaşında 'Bu bebeği bana Allah verdi, ona Allah bakar' diyerek bebeğini beşikte bırakıp cepheye koşan Nene Hatun'un kim olduğu günümüzde de merak ediliyor.

Kim kimdir?

Dr. Bilal Okudan kimdir?

Bilal Okudan kimdir, nereli, kaç doğumlu, ne iş yapıyor, öğrenim durumu nedir? İşte Bilal Okudan'la ilgili merak edilenlerin cevabı...

Kim kimdir?

Burak KOSAR Kimdir?

Burak Koşar, 2002 yılında Ankara'da doğmuştur. Sosyal medya üzerinde yaptığı projeler ile tanınmıştır. Şu an Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş'ın asistanlığını yapmaktadır. Ayrıca Sosyazete'nin sahibidir.

Kim kimdir?

Erdem Kaynarca kimdir?

Show TV'de yayınlanan Kalp Atışı dizisinin Mehmet'i Erdem Kaynarca kimdir? Başarılı tiyatro oyuncusu kaç yaşında ve aslen nereli?

Kim kimdir?

Hulusi Şentürk kimdir?

AK Parti 26.dönem İstanbul 1.bölge milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Üyesi olan Hulusi Şentürk kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Hulusi Şentürk'ün biyografisi?