İade Mi Edilecek? Trump'tan Gülen Açıklaması
Dünya

İade Mi Edilecek? Trump'tan Gülen Açıklaması

İnternet Medya -
ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve CIA ile görüşeceğini açıkladı. Donad Trump, FETÖ'nün elebaşısı Fethullah Gülen için "iadesi gündemimizde yok" dedi. Trump ayrıca, "Erdoğan ile iyi geçiniyoruz, Türkiye il

ABD Başkanı , Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve CIA ile görüşeceğini açıkladı.

Kaliforniya'ya uçmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, 'Henüz bilgilendirilmedik' dedikten sonra 'CIA ile konuşacağım. Uçakta konuşacağım. Dışişleri Bakanı Pompeo ile de konuşacağım' dedi.

ABD'den sert Kaşıkçı çıkışı: Hesabını verecekler

Bugün Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) kapsamında gittiği Papua Yeni Gine'de bir açıklama yapan ABD Başkan yardımcısı Mike Pence ise, Suudi gazetecinin öldürülmesine sebep olanların hesap vereceğini söylemişti.

'FETHULLAH GÜLEN'İN İADESİ GÜNDEMİMİZDE YOK'

Kaliforniya ziyareti öncesi yaptığı açıklamada ABD Başkanı , teröristbaşı Fethullah Gülen'in iadesi konusunun gündemlerinde olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Amerikan NBC televizyonu, Trump'ın talimat vererek, Gülen'in iadesinin nasıl mümkün olacağı konusunda yasal yolların araştırılmasını istediğini iddia etmişti.

'ERDOĞAN İLE İYİ GEÇİNİYORUZ'

Trump ayrıca, 'Erdoğan ile iyi geçiniyoruz, Türkiye ile ilişkileri güçlendirme arzusundayız' ifadelerini kullandı.

ÖLÜM EMRİNİ PRENS SELMAN VERDİ İDDİASI

Dün gece Washington Post gazetesi, CIA'nin Kaşıkçı'nın öldürülmesinin emrini Suudi Prens Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığını yazmıştı.

Washington Post gazetesinin konuyla ilgili kişilere dayandırdığı haberinde, 'CIA, Prens Bin Selman'ın Kaşıkçı'nın suikast emrini verdiği sonucuna ulaştı' ifadesine yer verilirken, yetkililerin, 'yüksek güvenilirliği' bulunduğunu söylediği CIA değerlendirmelerinde, bunun bugüne kadar Muhammed bin Selman'ı cinayetle ilişkilendiren en belirgin tespit olduğu ve Trump yönetiminin Bin Selman'ın ilişkilerini koruma çabalarını zora düşürdüğü kaydedildi.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.