Yaşam
24 Haziran 2018 Pazar

Huzurevlerinde Oylarını Kullandılar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile YSK'nin iş birliğinde seçimlerde yaşlı, engelli vatandaşlar ile kadın konukevlerinde bulunan kadınların mağduriyet yaşamaması için gereken tüm önlemler alındı.
Huzurevlerinde Oylarını Kullandılar
Balgat 'taki 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 'nin sakinleri, oylarını huzurevine kurulan sandıklarda kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı nın (YSK ) iş birliğinde, daha önceki seçimlerde olduğu gibi Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde de yaşlı, engelli vatandaşlar ile kadın konukevlerinde bulunan kadınların mağduriyet yaşamaması, oylarını rahatlıkla kullanabilmesi için gereken tüm önlemler alındı.

Bu kapsamda, Türkiye genelindeki huzurevleri, engelli bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile yaşlı bakım merkezlerine de sandık kuruldu.

Balgat ilçesindeki 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki yaşlılar da oylarını bulundukları yerde kullandı.

'Ne mutlu bize bu seçimi de gördük'

Huzurevi sakinlerinden 85 yaşındaki Yusuf Ertürk, huzurevine sandık kurulmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, 'Seçimler, ülkemiz, vatanımız için hayırlı olsun istiyoruz. Ne mutlu bize bu seçimi de gördük. Bundan sonra da Allah kerim.' dedi.

'Huzurevlerine sandık kurulmasından çok memnunuz. Şu halimizle başka yerlere nasıl gideceğiz.' diyen 94 yaşındaki Melahat Hapoğlu da seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Hulusi Özen de 'İnşallah memleketimizin hakkında en hayırlısı olsun. Bunu diliyoruz. Huzurevlerine sandık kurulması da burada yaş ortalaması 85. Ben 80 yaşındayım. Bu kolaylığın sağlanması çok önemli bizim için.' ifadelerini kullandı.

'Gençlerin sandık başına koşmaları lazım'

Huzurevlerine sandıkların kurulmasından büyük mutluluk duyduklarını aktaran emekli öğretim görevlisi 86 yaşındaki İffet Kızılkaya ise 'Seçimler, huzur içinde geçsin istiyorum. Ülkemiz, milletimiz için hayırlar getirmesini diliyorum.' temennisinde bulundu.

Gençlere de çağrıda bulunan Kızılkaya, şunları söyledi:

'Oy kullanmak demokratik bir haktır. Herkesin bu hakkı mutlaka kullanması lazım. Bu bizim görevimiz. Nasıl ki seçilenlerden bazı işleri yerine getirmesini bekliyorsak, bu da bizim görevimiz. Herkesin bu görevi yerine getirmesi lazım. Gençlerin de sandık başına koşmaları lazım. Çok önemli bir seçim.' - Burcu Çalık(AA)
Yaşam

Dudak uçuklatan nafaka!

2014 yılında Fulya Kalkavan'dan boşanan Metin Şentürk mahkemenin belirlediği 150 bin TL nafakayı ödememek için dava açmıştı. Mahkeme, davayı kaybeden Şentürk'ün 4 milyon 337 bin 793 lirayı Kalkavan'a ödemesine yönelik yeni kararı verdi.

Yaşam

2. el oto satışında yeni dönem!

Ticaret Bakanlığı, 2. el oto satışı için yeni bir dönem başlatıyor. 2. el oto satışında ekspertiz raporunun, satıştan önceki 3 gün içinde sistem üzerinden online olarak sorgulanabilecek ve raporsuz satış yapan işletmeler ceza alacak.

Yaşam

Yahudiler sevinç çığlıkları attı!

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki cemaate saldırıları devam ederken, Harem-i Şerif'teki bir ağaca sıçrayan alev, Mescid-i Aksa bahçesinde yangına neden oldu. Fanatik Yahudiler ise sevinç çığlıkları eşliğinde kutlama yaptı.

Yaşam

Balon balığı avlayanlara para verilecek

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre balon balığının Lagocephalus Sceleratus türünden 500 bin taneye kadar avlayanlara tanesine 5 lira, diğer türlerini avlayanlara ise 5 milyon adete kadar 0.50 lira ücret ödemesi yapılacak.