Hidayet Türkoğlu Açıkladı! Shane Larkin..
Spor

Hidayet Türkoğlu Açıkladı! Shane Larkin..

İnternet Medya -
Hidayet Türkoğlu açıkladı! Shane Larkin

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Nesine.com ile yapılan sponsorluk anlaşması sonrası Shane Larkin'in durumuyla ilgili konuştu. Türkoğlu, Larkin ile Perşembe günü bir araya geleceklerini açıkladı.

Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin'in, A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda oynayıp oynamayacağı belli oluyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Larkin ile Perşembe günü bir araya gelecek. Yapılacak zirve sonrası ABD'li oyuncunun Milli Takım'da oynayıp oynamayacağı netlik kazanacak.

Geçen sezonun sonrası Larkin'in adı Milli Takım ile anıldı. Cumhurbaşkanı 'ın Aralık ayının ortasında, bir televizyon programında 'Böyle başarılı bir basketbolcuyu Milli Takımımız'da da görmek isteriz. Milli Takımı da gayet iyi yere, taşır' açıklamasıyla süreç ilerlemiş ve gözler Larkin'e çevrilmişti. Larkin'in de Milli Takım'da oynamaya yeşil ışık yakmasının ardından TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da 'Gerek ben gerekse ekibim Larkin ve menajeriyle girişimlerde bulunduk. Kendisiyle bir görüşme yapacağız. Bu görüşme de olumlu giderse Larkin'i Milli forma ile görürüz' açıklamalarını yapmıştı.

Larkin, Milli Takım yolu açıldığı takdirde oyuncuya Türk pasaportu çıkarılacak. Larkin, Haziran ayında olimpiyat elemesi oynayacak olan A Milli Takım kadrosunda yer, alabilecek. Önümüzdeki sezondan itibaren de ligde de Türk statüsünde, oynayabilecek

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.