Sondakika
8 Ocak 2018 Pazartesi

Hani Çelik Kasayı Almalıyım?

Çelik para kasası almaya karar vermişseniz artık sizin için hangi çelik kasayı almalıyım sorusu gündeme gelecektir.
Hani Çelik Kasayı Almalıyım?

Çelik para kasası almaya karar vermişseniz artık sizin için hangi çelik kasayı almalıyım sorusu gündeme gelecektir. Bu sorunun cevaplandırılabilmesi için öncelikle kendi kendinize birtakım sorular sorup cevaplarını aramanız gerekecektir. İsterseniz bu sorular ve muhtemele cevapların neler olduğuna bakalım.

Çelik para kasasını hangi amaçla kullanacağım? Çelik kasalar sadece para saklamak için kullanılmaz. Aynı zamanda mücevherat, kıymetli evrak, harici bellek, silah gibi varlıklarınızı da saklamada kullanılmaktadır. Saklayacağınız araçlara ve ürünlere bağlı olarak alacağınız çelik para kasası da şekillenecektir.

Çelik para kasasının hacmi ne kadar olacak? Saklayacağınız ürünlerin boyutları ve hacimleri ile doğru orantılı olacak bu cevap için geleceğe dair muhtemel hacim ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmakta fayda olacaktır. Çelik para kasası hacmini artıramayacağınıza göre hacmi ihtiyaçlarınızın biraz üstünde tutmanız daha makul olacaktır.

Çelik para kasası sabit mi yoksa seyyar mı olacak? Bu soru da hangi çelik kasayı almalıyım sorusunun cevabı için gereklidir. Ev için düşünüyorsanız size sabitlenmiş çelik kasaları tavsiye edebiliriz. Bu kasalar evinizin uygun bölümünde saklanarak ( Dolap içi, duvar içi vb.) pasif güvenliği de sağlamış olursunuz. Sabit çelik kasaların montaj işleminin de titizlikle gerçekleştirilmiş olması kasa güvenliğini doğrudan etkileyecektir. Seyyar çelik kasalar, genellikle ofis ortamları için tercih edilir. Ancak ofisinizde de dilerseniz sabit bir çelik kasa kullanabilirsiniz.

Hangi çelik kasayı almalıyım sorusunun cevabını merak ediyorsanız çelik kasalarda kullanılan hangi kilit mekanizması benim için uygundur? Sorusunun cevabını da bulmak gerekir. Kasalarda kilit mekanizması gövdeden ayrı olarak tasarlanan ve farklı bir birim tarafından oluşturulan bir mekanizmadır. Bu mekanizmada kullanılan güvenlik seviyesi, kasanızın güvenliği ile de doğrudan ilgilidir. Kasalar dış saldırılara karşı çeşitli sürelerde mukavemet gücüne sahiptir. Bu sürelerin artırılması genellikle kilit ve kapak yapısının aşamalı güvenliği ile mümkün olmaktadır. Siz de satın alacağınız çelik kasanın kilit mekanizmasını belirlerken bu nitelikleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kasanın kilit güvenliği için hangi özellik kullanılsın? Mekanik kilitleme ve dijital kilitleme olarak çelik kasalarda iki tip kilitleme kullanılmaktadır. İsterseniz bu mekanizmalar birbiriyle entegreli hale getirilip ikisi birlikte de kullanılabilmektedir. Yüksek güvenliğe sahip bir kilitleme istiyorsanız iki özelliği de bir arada düşünebilirsiniz. Ayrıca kilitlemede kullanılan dijital şifreleme yöntemlerinin de kendi içinde birden fazla güvenlik basamağı sunduğunu da belirtmek isterim. Bu güvenlik basamakları tamamen şifreleme programının yazılımı ile oluşturulmaktadır.

Doğru Çelik Para Kasası Tespiti

Kasanın ağırlı ne kadar olsun? Kasa ağırlığı kasanın yerinden götürülmesine karşı oluşturulmuş bir güvenlik basamağıdır. Ağır kasalar her zaman için güvenli kasalar değildir. Bir kasanın güvenli olması birçok parametrenin bir araya gelmesi ile sağlanır. Kilit ve gövde bölümleri zayıf olan ağır kasaların yerinden götürülmeden açılması da mümkündür. Bu sebeple kasanın ağırlığı ile birlikte diğer güvenlik uygulamalarının da kaliteli olması gerekir.

Hangi çelik kasayı almalıyım sorusunun cevabını bulabilmek için hangi malzeme kalitesi çelik kasalar için uygundur? Sorusuna da cevap bulmak gerekir. Çelik para kasası tanımlaması nitelikleri farklı olsa da her ürün için genel bir ifadedir. Dışarıdan bakıldığında malzeme kalitesini anlamanız zordur. Kullanılan çelik levhaların kalınlığından dolgu malzemelerinin mukavemet gücüne kadar her ayrıntı çelik kasa üretimindeki malzeme kalitesi ile yakından ilgilidir. Çelik kasa üretiminde kullanılan tüm malzemelerin kaliteli olması gerekir. Çelik para kasası üretiminde kullanılan en zayıf malzeme sizin için kasanın kalitesini belirleyen en önemli unsurdur. Yani bir çelik kasa en zayıf malzemesi kadar güvenlidir denilebilir.

Bütün bu sorulara verdiğiniz cevaplarla hangi çelik kasayı almalıyım sorusunun cevabı şekillenmiş olacaktır. Bu cevabı aldıktan sonra yapmanız gereken güvenilir bir firma aracılığı ile özelliklerini belirlediğiniz çelik kasanın temini olacaktır. Firmanın doğru belirlenmesi en az satın almayı düşündüğünüz çelik kasanın özelliklerinin belirlenmesi kadar önemlidir. Doğru çelik kasa tespiti yapılıp yanlış bir firmadan alış veriş yapılırsa bu, sizin yaptığınız doğru tespitin boşa gitmesi anlamına gelecektir. Kasa yanında metal dosya dolabı üretimi ve satışı yapmaktadır.

Anahtar kelimeler: çelik para kasası, çelik kasa, hangi çelik kasayı almalıyım, çelik para kasasının hacmi

 

Sondakika

Ey Türkiye

EY Türkiye, dünya genelinde onlarca çalışanı ile bağımsız denetim, danışmanlık, kurumsal finansman ve vergi alanlarında hizmet veriyor.

Sondakika

Seo Hakkında Bilinen 4 Yanlış

Oldukça yeni olan SEO sektörü, hem çok geniş hem de devasa bir yapıya sahiptir. Dünyada belli noktalara gelen bu sektör ülkemizde henüz daha işin başı seviyelerindedir.

Sondakika

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi gerek yaşlılıktan kaynaklı hücrelerin azalmasından kaynaklı gerek stres ve düzensiz hayat koşulları gerekse yapısal bir süreç ile irsi olarak saç dökülmeleri görülmektedir.

Sondakika

İltisak ne anlama geliyor, ne demek?

İltisak'ın ne anlama geldiğiyle ilgili insanlar son günlerde arama motorlarında aramalarda bulunuyorlar. Biz de siz değerli okurlarımız için İltisak'ın ne anlama geldiğini araştırdık.

Sondakika

Zebra perde nasıl takılır?

İnternetten sipariş ettiğiniz perdeyi bir dakikada nasıl takacağınızı gösteren, perde uzmanlarından tiyoların olduğu bu videolu içerikte zebra ve stor perdelerin hızlı ve kolay takılmasını anlatıyoruz.