Siyaset
6 Eylül 2019 Cuma

Gürsel Tekin'in İbb'nin Yakıt Masrafları İddiasına Bomba Cevap!

CHP'li Gürsel Tekin, önceki dönemlerde İBB araçlarının yakıt masraflarıyla ilgili Sayıştay raporu üzerinden çarpıtma bir iddia ortaya attı. Gazeteci Serkan Fıçıcı ise bu iddiaya cevaben oldukça dikkat çekici bilgiler verdi. Fıçıcı'nın verdiği bilgiler, CH
Gürsel Tekin'in İbb'nin Yakıt Masrafları İddiasına Bomba Cevap!
İstanbul Milletvekili 'in Sayıştay raporunu çarpıtarak Twitter'dan paylaştığı ve İBB araçlarının yakıt masraflarını söz konusu ettiği mesajına gazeteci Serkan Fıçıcı'dan dikkat çeken bir cevap geldi.

İBB'nin yıllardır yakıtları OPET'ten aldığını hatırlatan Fıçıcı, Tekin'in İBB-OPET ortaklığıyla soygun yapıldığını iddia ettiğini ancak, 'nun da OPET'in Genel Müdürü'nü İBB'ye Genel Sekreter olarak atadığını vurguladı.

Serkan Fıçıcı şu ifadeleri kullandı:

'AKARYAKIT ALIMINI EN İYİ, İMAMOĞLU'NUN OPET'TEN GETİRDİĞİ GENEL SEKRETER BİLİR'

İBB'nin yıllardır 'özel anlaşma ile' OPET'ten akaryakıt alımını en iyi İmamoğlu'nun OPET'ten getirdiği genel sekreter Yavuz Erkut bilir. Anlatsın. Hep birlikte öğrenelim. Olmaz mı?

'İŞİN BOYUTUNU GÜRSEL TEKİN BİLMİYOR MU SANIYORSUNUZ?'

Hem 'in bu işin boyutlarını bilmediğini mi sanıyorsunuz? Adam 'nin İBB adayı olmak için ömrünü verdi. Ama KOÇ bastırınca tombaladan İmamoğlu çıktı. Şimdi KOÇ'un İBB'ye paraşüt ile indirdiği Yavuz Erkut'u kurnazca hedef göstermesini takdir etmeyelim de ne yapalım?

Kedi buradaysa et nerede, et buradaysa kedi nerede? 100 yerine 1000 ton akaryakıt harcandı deniyorsa fatura nerede? Olmayan akaryakıtın parası kime ödendi?

Gürsel Bey, O Sayıştay Raporu'ndaki iddianın muhatabı Ak Parti döneminin İSKİ Gn Md Yardımcısı Selami Taşer'di. Araçlardan o sorumluydu. Taşer, istifa etti ama İmamoğlu tarafından geri çağrılarak İSKİ'nin başına getirildi. Size uyum sağlamak için bıyığını bile kesmiş. İyi mi?

'İDDİA ZATEN SAYIŞTAY TARAFINDAN YALANLANDI'

Neyse.... 'in Sayıştay Raporu üzerinden ortaya attığı iddia bizzat Sayıştay tarafından yalanlandı zaten.... Boş beleş bir iş yani.

KAYNAK: HABER7
Siyaset

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Büyük Kongre'nin ardından A Takımı'nı belirledi. Buna göre; Ramiz Ongun, Hasan Karal, Kerem Altun, Ali İhsan Merdanoğlu, Cem Avşar Babacan'ın başdanışmanı olacak.

Siyaset

Bu kez aday mısınız? sorusuna yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu kez aday mısınız?" sorusuna "Cumhurbaşkanı olacak kişinin aynı zamanda bir partinin genel başkanı olmaması lazım" diye cevap verdi.

Siyaset

MHP'den Türkeş'e sert yanıt

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in paylaşımına cevaben yaptığı açıklamada "Hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor" ifadelerini kullandı.

Siyaset

Kulislerden şok iddia!

CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesinleşmiş yargı kararlarının neden 2 yıl bekledikten sonra şimdi Meclis'te okunmasıyla ilgili kulislerde konuşulan iddia...