Güncel

Seda Sayan'dan İstanbul Sözleşmesi çıkışı

Seda Sayan, İstanbul Sözleşmesi'nin iptal edilmemesi gerektiğini vurgularken "Emine Erdoğan Hanımefendi bu konuda çok hassasiyet gösteriyor. Rica ediyorum, bu konuya el atmalı. Gerekirse Cumhurbaşkanı'na gidip yalvaracağım" ifadelerini kullandı.

Güncel

Erdoğan'dan kurmaylarına Doğu Akdeniz talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmaylarına, Doğu Akdeniz konusunda Güney Kıbrıs Rum Kesimi hariç her ülkeyle aynı masaya oturulabileceği, muhataplarla yapılan her görüşmede de bu noktaya nasıl gelindiğinin iyi anlatılması talimatı verdiği öne sürüldü.

Güncel

Bilim Kurulu bugün toplanıyor!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün 17.00'de bir araya gelecek. Salgını kontrol altına almak amacıyla yeni kısıtlamaların görüşüleceği toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak.

Güncel

Japonlar uçan araba testi gerçekleştirdi

Japon SkyDrive firması ülkenin ilk başarılı uçan araba testini gerçekleştirdiğini açıkladı. Test kapsamında 4 dakika boyunca havada kalan SD-03 isimli aracın 2023'te satışa sunulması hedefleniyor

Güncel

3 üniversite uzaktan eğitim kararı aldı

Konya'da Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılının uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilmesi yönünde karar aldı

Güncel

Testis ağrısı olanlar dikkat!

ABD'de testis ağrısı ile hastaneye başvuran şahsın, koronavirüs olduğu ortaya çıktı. Doktorlar, vakayı inceledikten sonra virüsün yeni bir semptomunun da testis ağrısı olabileceğini öne sürdü.

Güncel

5 kişilik grup TİP milletvekili Barış Atay'a saldırdı

Kadıköy'de 5 kişilik bir grubun, Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay'a "Vatan haini" diyerek saldırdığı iddia edildi. Partiden yapılan açıklamada, "Kimliği belirsiz bir grubun saldırısına uğramıştır, sağlık durumu iyidir" denildi.

Güncel

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay AB'ye sert çıktı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AB'nin Doğu Akdeniz ile ilgili tutumunu eleştirdi. Oktay, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile "AB'nin bir yandan diyalog çağrısı yaparken diğer yandan başka planlar içinde olması samimiyetsizliktir." dedi.

Güncel

Güvenlik görevlisinin dikkati kadın cinayetini önledi

Ankara'da bir hastanenin güvenlik görevlisi, boşandığı eşini öldürmeye gelen şahsı pompalı tüfeğin meydana getirdiği kabarıklıktan şüphelenerek engelledi. Daha önce alkol tedavisi gördüğü öğrenilen eski eş, 2 ay boyunca elektronik kelepçe ile gezecek.

Güncel

Nihat Hatipoğlu isyan etti...

Koronavirüse yakalanan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, hastalığına sevinenlere "Din düşmanlığı, İslam'dan nefret sizi bu kadar mı kör, zavallı, sefih ve müptezel etti" diye seslendi.

Güncel

Şevket Çoruh: Haberi duyunca oturup ağladım

Usta oyuncu Rasim Öztekin, Ferhan Şensoy'dan aldığı kavuğunu Şevket Çoruh'a devredecek. Haberi alınca gözyaşlarına hakim olamadığını söyleyen Çoruh, "Tarif edilemez bir duygu" diyerek hislerini aktardı.

Güncel

Mezarda bile rahat yok!

Endonezya'nın Güneyinde yaşayan Toraja Kabilesi'nin üyeleri, her yıl geleneksel olarak ölülerini mezardan çıkarıp, yeni elbiseler giydirerek ölülerine sigara içiriyorlar.