Güncel

2. el otomobil piyasası durgunlaştı

Pandeminin ilk aylarının ardından oldukça hareketli olan 2. el otomobil piyasası, son 2 aydır adeta stop etti. Galericiler talebin azalması nedeniyle fiyatların yüzde 10 düştüğünü söyledi.

Güncel

Exxen'de eski yıldız futbolcular yarışacak

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın yeni projesi Exxen'de yayınlanacak 'Ayaktenis' programındaki oyuncular belli oldu. Programda Albert Riera, Semih Şentürk, Tuncay Şanlı, Ayhan Akman, Pascal Nouma, Ahmet Dursun, Yattara ve Hami Mandıralı mücadele edecek.

Güncel

Uçaklarda kabin bagajı yasağı kalktı

Koronavirüs önlemleri kapsamında yasaklanan kabin bagajı uygulaması yeniden başladı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün kararıyla yolcular bugünden itibaren uçaklara kabin bagajı alabilecek.

Güncel

Koronavirüs en çok hangi organlara zarar veriyor?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, konuk olduğu canlı yayında "Kovid-19 en çok hangi organlara zarar veriyor?" sorusuna yanıt verdi. Özlü, "Kalp, beyin, mide ve bağırsak. Koronavirüsün aşağı yukarı ulaşmadığı ve etkilemediği bölge yok" dedi.

Güncel

Türkiye'nin aşı planından tüm detaylar

Birkaç gün içinde ülkemize gelmesi planlanan Çin aşısının uygulanma planı belli oldu. Buradaki test sürecinden sonra 25 Aralık gibi aşılama başlayacak, günde 450 bin doz uygulama yapılacak.

Güncel

Adres bulamama sorunu tarih oluyor!

Türkiye'de açık adres yerine kodlu sisteme geçilecek. Vatandaş adresini tarif etmek yerine 9 numaradan oluşan kodu söyleyecek. Böylece adres bulamama nedeniyle kargo ve gönderilerin geri dönmesi sorunu tarih olacak.

Güncel

Kürt Demokrat Partisi kuruldu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "HDP'yi parçalayabilmek için ikinci bir parti kurma planı yapılıyor" sözleri sonrasında kritik bir gelişme yaşandı.

Güncel

9 şehrimizde vaka artış hızı düşüşe geçti

Koronavirüs salgını kapsamında getirilen kısıtlamalar sonrası yoğun bakım doluluk oranının tavan yaptığı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya, Sivas, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te vaka artışı düşmeye başladı.