Güncel

Her yerde erken seçim isteyeceğim, bana katılın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden gece yarısı bir video paylaştı. "Ben her yerde erken seçim isteyeceğim başka çarem kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız; seçim hemen, hemen seçim" ifadelerini kullandı.

Güncel

Türkiye'de hangi ilimizde kaç cami var?

2020 senesinde Türkiye'de cami sayısı yüzde 0.20'lik artışla 89 bin 259'dan 89 bin 445 çıktı. TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre; Türkiye'de en çok cami bulunan iller sıralamasında İstanbul birinci sırada bulunuyor.

Güncel

Deniz salyası şimdi de Karadeniz'de!

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, Karadeniz'de önceki gün küçük çaplı alanda deniz salyası görüldü. Balıkçıların ihbarı ile belediye ekipleri, deniz yüzeyindeki kirliliği temizledi.

Güncel

Koronavirüste vefat sayıları 100'ün altına geriledi

Koronavirüs tablosunda 100'ün altına gerileyen vefat sayılarıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşının önemine dikkat çekerek "Sağlıklı günlere dönmek için yol doğru, kararlılıkla devam edelim" ifadelerini kullandı.

Güncel

Dünya basını büyük keşfi son dakika geçti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük bir doğal gaz rezervi keşfi daha yapıldığını açıkladı. Yeni rezerv haberi Yunanistan'ın gündemine otururken Reuters ise bilgiyi acil koduyla açıkladı.

Güncel

Sedat Peker'le ilgili ses getirecek bir iddia daha

Gazeteci Saygı Öztürk, Peker'le ilgili gündem yaratacak bir iddiada daha bulundu. Öztürk, Peker'in bazı siyasetçi, milletvekili, bürokrat ve gazetecilere, "dostluk nişanesi" olarak 24 ayar altından yapılmış tespih gönderdiğini söyledi.

Güncel

Kahvehanelerde, oyun oynamaya izin çıkmadı

İçişleri Bakanlığı'nın yeni normalleşme genelgesinde uzun süredir kapalı olan kahvehaneler hakkındaki detaylar da bulundu. Söz konusu genelgeye göre; 1 Haziran'ın ardından açılacak kahvehanelerde oyun oynanmasına izin verilmeyecek.

Güncel

2 bakanlıkta önemli atamalar Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası bulunan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda görev değişiklikleri yaşandı.