Güncel

Yunan basınından Mısır'a tepki

Mısır'ın, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirdiği kıta sahanlığı sınırlarını dikkate alarak hidrokarbon arama ihalesine çıktığını duyurması, Yunan basınında yer buldu

Güncel

Pentagon: Suriye'de 9 binayı tamamen yok ettik

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD güçlerinin dün Suriye'nin El Bukemal sınır şehrinde düzenlediği saldırıda İran destekli milislere ait 9 binanın tamamen yok edildiğini, 2 binanın ise kullanılamaz hale getirildiğini bildirdi.

Güncel

Kamuya tayinlerde mülakat kalkıyor!

İnsan Hakları Eylem Planı'na göre kamu görevine ilk defa yapılacak tayinlerde görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat kaldırılacak, tayinler yalnızca merkezi sınav sonuçlarına göre yapılacak.

Güncel

ABD'li gazeteden dikkat çeken analiz!

Koronavirüs salgınında önlemlerin artırılması ve aşılama sürecinin başlamasıyla birlikte dünya genelinde vaka sayısında bir düşüş görülüyor. Fakat New York Times'ın hazırladığı analizde, Türkiye vaka sayısının arttığı ülkelerden biri konumunda.

Güncel

Prof. Dr. Özlü'den kısıtlamadan muaf olanlara tepki

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, tedbirlere uyumun azalması ve dikkat edilmemesi ile vaka artışlarının yaşandığını belirterek, kısıtlamalardan muaf olanların dışarı iş için değil de gezmek için çıktığını söyledi.

Güncel

Teröristlere destek veren ABD, artık bunu gizlemiyor!

Türkiye ile kriz yaşayan ABD, Suriye'nin kuzeydoğusunda yeni bir adım atıyor. Arap medyasının yayınladığı haberlerde bölgede Amerikan helikopterlerinin uçtuğunu bildirirken, ABD'nin YPG'li teröristlerle birlikte bir üs kurmaya hazırlandığı ifade edildi.

Güncel

Antalya Barosu Başkanı'ndan skandal açıklama

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın vefatı üzerinden eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i hedef aldı. Balkan'ın "Kadir Topbaş'ın ardından Melih Gökçek'i bekliyoruz!" paylaşımı sosyal medyada tepki çekti.

Güncel

13 şehidimizin ardından ABD'den bir garip açıklama...

Terör örgütü PKK tarafından Gara'da bir mağarada şehit edilen 13 vatandaşımız için ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yayınladığı mesajda, "Türk vatandaşlarının PKK'nın elinde öldüğü haberleri doğruysa, bu eylemi en güçlü şekilde kınıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Güncel

Milli Uzay Programına İlk Yorum İNCE'den

Milli Uzay Programı'na muhalefetten ilk yorum Muharrem İnce'den geldi. İnce, "2011'de yerli uçağımız göklerde afişlerindeki uçağı hala göklerde göremesek de hedefin uzaya doğru çevrilmiş olmasında da bir gelişme, ilerleme var" dedi.

Güncel

Mutant virüs Trabzon'a sıçradı

Prof. Dr. Faruk Aydın, mutasyon geçiren koronavirüsün Trabzon'da da görüldüğünü açıkladı. Mutant virüsün koronavirüsten 1,5 kat daha hızlı bulaştığını söyleyen Aydın, "Mesafeyi 1,5 metreden 2 metreye çıkarmak, gerekiyor" dedi.