Güncel

Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı. 11 Mayıs 2011'de İstanbul'da imzaya açılan sözleşme, 8 Mart 2012'de Resmi Gazete'de yayınlanmış, Ağustos 2014'te yürürlüğe girmişti.

Güncel

Zatürre tedavisi görürken meğer koronaymışım

Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, stil danışmanı eşi Başak Dizer Tatlıtuğ ile birlikte önceki akşam Sarıyer'deki bir mekandan çıkarken görüntülendi. Çıkışta keyifli oldukları görülen Tatlıtuğ çifti, basın mensuplarıyla ayaküstü sohbet etti.

Güncel

Yeni Bir İttifak mı Geliyor?

Millet İttifakı'na desteğini gizlemeyen HDP'nin varlığından rahatsız olan İYİ Parti'nin üçüncü bir ittifakta başı çekeceği, yeni ittifakta Gelecek Partisi ve Yeniden Refah Partisi ile beraber hareket edeceği öne sürüldü.

Güncel

Kabine toplanıyor!

Kabine, bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantının ana gündemi koronavirüsle mücadele, güncellenecek olan koronavirüs risk haritası ve illerdeki duruma göre kısıtlamaların nasıl şekilleneceği olacak.

Güncel

Son seçim anketinde büyük sürpriz!

Avrasya Araştırma şirketi tarafından yapılan son seçim anketinde AK Parti'nin oy oranı yüzde 35.4, CHP'nin oy oranı ise yüzde 22 olarak belirlendi. Anket sonuçlarına göre en büyük sürprizi ise yüzde 16.5'lik kesimin desteğini alan İYİ Parti yaptı.

Güncel

Koronavirüs ile 1 Yıl..

Türkiye, 11 Mart 2020'de açıklanan ilk vakayla birlikte 1 yıldır koronayla mücadele ediyor. Bu süreç içinde 34 milyondan fazla test yapılan ülkemizde 2 milyondan fazla kişi hastalığa yakalandı. İşte virüsle mücadelede geçen 1 yıl.

Güncel

Beyaz Saray'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Biden'ın neden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmediğine ilişkin soruya, Biden'ın hâlâ araması gereken birçok dünya lideri olduğunu ve bir noktada Erdoğan ile de görüşeceği yanıtını verdi.

Güncel

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan bu kez futbol konuştu

Koronavirüs salgınında yaptığı açıklamalarla topluma önemli bilgiler veren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, bu kez futbol hakkında konuştu. Ceyhan dün oynanan Ankaragücü-Galatasaray karşılaşmasındaki penaltı pozisyonunu değerlendirdi.