Güncel

Timsah' Türkiye'ye geliyor!

Eren Holding bünyesinde Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız Lacoste markasının Tekirdağ Çorlu'da ayakkabı üretimine hazırlandığı öğrenildi. Firma yetkililerinden öğrenilenlere göre, ayakkabıdaki yüksek vergiler nedeniyle Türkiye'de üretim için kollar sıv

Güncel

Trump'a yardımcısı Pence'den kazık!

ABD Başkanı Donald Trump, seçim sonuçlarına teslim olmayacağını ifade edip Başkan Yardımcısı Mike Pence'e Joe Biden'ın zaferini Kongre'de onaylamaması çağrısında bulundu.

Güncel

Almanya'da korona tedbirleri sıkılaştı

Almanya'da Kovid-19 tedbirleri sıkılaştı. Ülke genelinde ilan edilen kapanmanın 10 Ocak'ta bitmesi beklenirken Almanya Başbakanı Angela Merkel yasakların ay sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.

Güncel

Can Ataklı, skandal sözlerini savundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevi bırakması için büyük can kayıplarına yol açacak felaketlerin yaşanması gerektiğini söyleyerek tepki çeken Can Ataklı, sözlerinin arkasında olduğunu söyledi.

Güncel

Metropoll'den dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı anketi

Metropoll'ün 2020 yılının aralık ayına ilişkin "Türkiye'nin Nabzı" başlıklı araştırması tamamlandı. Olası Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mansur Yavaş'ın yarışması halinde Erdoğan yüzde 40.7 oy alırken, Yavaş'ın oyu ise yüzde 43.9.

Güncel

Koronavirüs aşılaması ne zaman başlayacak?

Aşılama ne zaman başlayacak, aşının ardından süreç nasıl işleyecek, koronavirüs aşısı ne kadar süre koruyacak? Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, milyonlarca kişinin merak ettiği sorulara yanıt verdi.

Güncel

2021'in trafik cezaları belli oldu

Trafik cezalarının yüzde 9,11 artmasıyla 2021'de en düşük ceza 113 lirayla taşıma sınırı üstünde yolcu alan sürücülere, en yüksek ceza ise 35 bin 699 lirayla işletme şartlarına uymadan araç muayene etmeyi üçüncü kez tekrarlayanlara uygulanacak.

Güncel

Ayçiçek yağındaki fiyat yükselişi durdurulamıyor

Ayçiçeğinde ve ham yağdaki fiyat artışı gümrük vergilerinin indirilmesine rağmen durdurulamıyor. Ayçiçeği tohumu yüzde 52 zamlanırken, bu artış vatandaşa da doğrudan yansıdı. Raflardaki ayçiçeği yağlarının fiyatı yüzde 60 arttı.

Güncel

Çin aşısı yarın Türkiye'ye geliyor

Son dakika: THY Basın müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Çin'den gelecek ilk parti koronavirüs aşısı yarın Türkiye'de olacak. Açıklamada aşıların yarın Pekin'den İstanbul'a geleceği, perşembe günü ise Ankara'ya götürüleceği belirtildi.

Güncel

Ankara'da halk ekmeğe zam

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek ve Un Fabrikası AŞ. Genel Müdürlüğü, 4 Ocak 2021 itibarıyla 1 lira olan ekmeğin perakende satış fiyatının 1 lira 25 kuruş olarak belirlendiği bildirildi.

Güncel

Asgari ücret ne kadar olacak?

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret bugün 10.30'da başlayacak toplantının ardından belli olacak. Asgari Ücret Komisyonu'nun dördüncü ve son toplantısının ardından yeni asgari ücret açıklanacak.

Güncel

Bakan Akar Libya'ya gitti!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'ya gitti. Akar, Libya'daki Türk birliklerini denetleyecek, askeri yetkililerle bir araya gelecek.