Güncel

Sinovac'da 3'üncü ay raporları...

Sinovac aşısının 3. ay izlem sonuçlarına göre, sağlık çalışanlarının yüzde 97'si antikor pozitif iken 3. ay sonunda bu oranın yüzde 77'ye düştüğü ancak çalışanların sadece yüzde 2.8'i Kovid-19'a yakalandığı tespit edildi.

Güncel

AB liderler zirvesinde gündem Türkiye!

Avrupa Birliği Liderler Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sıkça sitem ettiği Gümrük Birliği ve Türkiye'de bulunan Suriyelilere sağlanan finansman desteği için adım atılması kararlaştırıldı.

Güncel

Mehmet Ceyhan'dan aşı üreticilerine ağır suçlama

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 2 doz Sinovac aşısı olan ve hala virüsle temas halinde olan sağlık çalışanları dışında genel halka 3'üncü doz aşı uygulanması konusunda yeterli veri olmadığını, bunun aşıya pazar arama girişimi olduğunu belirtti.

Güncel

Salyayla mücadelede yeni çözüm başladı!

Marmara'yı yavaş yavaş öldüren deniz salyasıyla ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ni Koruma Eylem Planı çerçevesinde, bugünden itibaren denizin 30 metre derinliğine oksijen verileceğini söyledi.

Güncel

Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor

Bugün bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin ana gündem maddeleri, pazar günü sürdürülen sokağa çıkma yasağının sona erdirilmesi ve açık alanda maske zorunluluğunun mesafe kuralına uymak şartıyla kaldırılması olacak.

Güncel

Günlük aşılamada peş peşe rekorlar kırılıyor

Aşılamada peş peşe rekor müjdelerini veren Bakan Koca dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda , "Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı." dedi

Güncel

Soma maden faciası davasında karar!

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma faciasına ilişkin davada Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan 20; mühendisler Efkan Kurt ile Adem Osmanoğlu 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Güncel

Ege kıyılarını çürümüş yosunlar sardı

Ege kıyılarında da "Sargassum" türü yosunlar görülmeye başladı. Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin, çürümüş yosun türünün deniz ekosistemini hızla çökertebileceğini ve turizm faaliyetlerini sekteye uğratabileceğini söyledi.

Güncel

Kabine toplantısı 21 Hazirana ertelendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle maske ile pazar yasağının görüşüleceği kabine toplantısı 21 Haziran'a ertelendi. Erdoğan NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Brüksel'e gidecek.