Güncel

PKK'dan Afrin'e saldırı: 2 sivil öldü, 10 sivil yaralandı

Suriye'de Tel Rıfat ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK'nın, Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden arındırılan Afrin ilçe merkezine düzenlediği roket saldırısında ilk belirlemelere göre biri çocuk 2 sivil hayatını kaybetti, 10 sivil yaralandı.

Güncel

Meteoroloji'den olağanüstü kuraklık uyarısı!

Meteoroloji son 3 aylık kuraklık haritasını paylaştı. Ülkenin doğusu, güney Ege ve Aksaray olağanüstü kurak olarak belirlendi. Vahşi sulamanın acilen durdurulması gerektiğini belirten uzmanlar, verilerin korkutucu olduğunu açıkladı.

Güncel

Yeni Delta varyantı bulgusu: En çok 50 ve üstü yaş..

Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantı vaka sayılarının artmasına sebep oldu. Bilim insanları hastalıktan en çok etkilenen yaş grubunun 50 yaş ve altı; can kaybının sık görüldüğü yaş grubunun ise 50 yaş ve üstü olduğunu ortaya koydu.

Güncel

Kabine bugün toplanıyor!

Kabine toplantısı, bugün 15.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kritik toplantının ana gündem maddesi ise Kurban Bayramı tatili süresi olacak.

Güncel

Türkiye'de aşılanma yaşı 16'ya düştü

Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda başlayan aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bugünden itibaren 16 yaş ve üzeri genç vatandaşlara aşı randevusu alma hakkı açıldı.

Güncel

Fenerbahçe için sürpriz iddia!

Fenerbahçe'de Yeni sportif direktörle ilgili ortaya atılan son iddia bomba etkisi yarattı. Başkan Ali Koç'un Rıdvan Dilmen'i sportif direktör olarak görevlendirmek istediği ve resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılabileceği öne sürüldü.

Güncel

Biden'dan yeni Afganistan açıklaması!

ABD Başkanı Joe Biden, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin arasındaki görüşmenin ardından Afganistan'dan çekilme tarihini 31 Ağustos'a çekti.

Güncel

Meyveleri ayakkabısıyla çiğnedi!

Gıda üretim tesislerinde düzenli aralıklarla yaşanan skandallara bir yenisi de Afyon'da eklendi. Sultandağı ilçesindeki meyve suyu tesisi ürün alım merkezinde vişnelere ayakkabıyla basan ve güldüğü duyulan şahıs, büyük tepki çekti.

Güncel

Z kuşağı seçim anketinde dengeleri altüst edecek!

Metropoll Araştırma Şirketi Z kuşağının tercihini ortaya koyan son anketin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Ankete katılanların yüzde 44, 1'i Millet İttifakı'nı tercih ederken, yüzde 36,2'si Cumhur İttifakı'ndan yana oy kullandı.

Güncel

Muharrem İnce için siyasi yasak talebi!

Silivri savcısı, sekiz yıl önce FETÖ kumpası davasında görevli üsteğmenle gerilim yaşayan Muharrem İnce'nin "kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme" suçundan dolayı seçme-seçilme hakkından yoksun bırakılmasını talep etti.

Güncel

İşte 10 maddede kaldırılan kısıtlamalar

Bugünle birlikte 15 aydır bulunan kısıtlamaların pek çoğu ortadan kalktı. Buna göre, sokağa çıkma kısıtlaması tamamen sona ererken, yeme-içme yerleri için getirilen pek çok sınırlama da kaldırıldı.

Güncel

Tosuncuk aylar sonra konuştu

Çiftlikbank kurucusu Mehmet Aydın, avukatları aracılığıyla açıklamalarda bulundu. Bir video paylaşan ve kendisinin de mağdur olduğunu belirten Aydın, "En kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım" şeklinde konuştu.

Güncel

Turistlerden skandal hareket!

Arap oldukları belirtilen turistler, Türkiye ziyaretleri sırasında skandal bir harekete imza attı. Yemek yedikleri masaya hesap gelen turistler, hesabı vermeden önce Türk lirasıyla burunlarını sildi.