Dünya
27 Ekim 2020 Salı

Fransa'ya karşı öfke büyüyor!

Birçok Arap ülkesinde Hz. Muhammed Peygambere yönelik çirkin karikatürlere ilişkin açıklamalar nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a öfke büyüyor. Hafta sonu ve dün birçok ülkedeki mağazalarda Fransız ürünleri boykot edildi.
Fransa'ya karşı öfke büyüyor!
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, Türkiye'nin ardından Katar, Kuveyt, Fas, Libya ve Ürdün gibi Arap ülkelerinden de tepki geldi.Birçok ülkede Fransız malları, marketlerdeki raflardan indirildi ve vatandaşlar alınmaması konusunda birbirini uyardı.Birçok ülkede yüzlerce kişi Macron'u protesto etmek için sokaklara dökülürken, Fransız ürünleri mağazalardaki reyonlardan indirildi.

FRANSIZ DIŞİŞLERİ: BOYKOTU DURDURUN
DHA'da yer alan habere göre yüzlerce kişi, Macron'un portresini ateşe vererek, Fransa'ya tepki gösterdi.Öte yandan, boykot ve protestolarla karşı karşıya kalan Fransız Dışişleri Bakanlığı, boykot ve protesto yapılan ülkeleri Fransız mallarını boykot ve gösteri yapma çağrılarını 'durdurmaya' çağırdı.Dünya

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyalarında kullandığı site, seçimlere az bir zaman kala bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Sitede, "Dünya, başkan tarafından her gün yayılan sahte haberlere doydu" ifadesine yer verildi.