Teknoloji
1 Nisan 2021 Perşembe

Facebook'un aldığı son karar Trump'ı çıldırtacak

Gelini Lara Trump, eski ABD Başkanı Donald Trump'la yaptığı röportajı Facebook'ta paylaştı. Facebook, "Donald Trump'ın sesiyle paylaşılmış olan içerikler de kaldırılacak" açıklaması ile söz konusu röportajı platformdan kaldırdı.
Facebook'un aldığı son karar Trump'ı çıldırtacak
Sosyal medya platformu Facebook, 6 Ocak'ta Trump destekçilerinin ABD Kongre baskını sonrası Lara Trump'ın paylaştığı bir Donald Trump röportajına yasak getirdi.

GELİNİ, AÇIKLAMAYI PAYLAŞTI
Cumhuriyetçilere ve Trump'a yakınlığıyla bilinen Fox News kanalında çalışan Lara Trump, o dönem henüz Başkan olan Donald Trump'la bir röportaj yapmıştı. Paylaştığı bu röportaj videosu, Kongre baskını sonrası silindi. Lara Trump, dün de Facebook'tan videonun neden kaldırıldığına dair gelen açıklama e-mail'inin ekran görüntüsünü Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

SESİYLE PAYLAŞILMIŞ İÇERİKLER DE KALDIRILACAK'
Paylaşıma göre Facebook'tan gelen e-mail'de 'Donald Trump'ın Facebook ve Instagram hesaplarına getirdiğimiz yasakla bağlantılı olarak Donald Trump'ın sesiyle paylaşılmış olan içerikler de kaldırılacak ve bu hesapta da bazı kısıtlamalara gidilecektir.' yazıyor.

RÖPORTAJI PROGRAMINDA YAYINLAMIŞTI
Trump'ın oğlu Eric ile evli olan Lara Trump, Facebook'tan kaldırılmasının üzerine online olarak hazırlayıp sunduğu programında röportajı paylaşmıştı. Instagram hesabında yaptığı paylaşımda da Lara Trump, 'Aynı bu şekilde Orwell'in 1984'üne bir adım daha yaklaşık' ifadelerini kullandı.

TÜM PLATFORMLARDA YASAKLI
Facebook, Trump'ın hesabını 7 Ocak'ta askıya almış; Mark Zuckerburg kararı 'Başkanın bu dönemde bizim hizmetlerimizden yararlanmaya devam etmesinin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz' diye yorumlamıştı. Aynı dönemlerde Donald Trump'ın Twitter hesabı da askıya alınmış ve YouTube da kendisine engel koymuştu.
Teknoloji

Demet Akalın TikTok kurbanı oldu!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın 7 yaşındaki kızı Hira Kurt, TikTok canlı yayınında bilmeden bastığı para gönderme butonlarıyla izlediği kişiye tamı tamına 7 bin TL gönderdi.

Teknoloji

NATO'da Rus malı radar skandalı

Alman basınında çıkan bir habere göre Almanya Donanması'na ait denizaltıların Rus şirketi tarafından geliştirilen navigasyon cihazlarıyla donatıldığı belirtildi.