FACEBOOK TÜRKİYE'NİN SORUMLUSUNA ÖNEMLİ GÖREV
Güncel

FACEBOOK TÜRKİYE'NİN SORUMLUSUNA ÖNEMLİ GÖREV

İnternet Medya -
Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, çok önemli bir göreve daha getirildi. Matraş bundan sonra, ülke direktörlüğünün yanı sıra Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı görevini de yürütecek.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, Türkiye'de de uzun süredir aktif olarak kullanıyor. Türkiye'de çeşitli yatırımlarda da bulunan Facebook'un Türkiye Ülke Direktörü, Derya Matraş, çok önemli bir göreve getirildi.

Matraş bundan sonra, Facebook'un Türkiye'deki ülke direktörlüğünün yanı sıra Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcılığı görevini de yürütecek. Böylelikle Matraş, şirketin Orta Doğu, Afrika ve Türkiye'deki faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak. Ayrıca Matraş, sadece Facebook değil, Facebook'un sahip olduğu Instagram, WhatsApp ve Messenger platformlarından da sorumlu olacak.
Facebook Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn bu yeni pozisyon değişikliği hakkında yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

'Hızla büyüyen Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgesi Facebook için önemli bir pazar konumunda. Kariyerinin büyük bir bölümünde gelişmekte olan pazarlara yönelik yönetim rolleri üstlenen Derya’nın engin deneyimi ve öncü ruhu, insanları bir araya getirme ve topluluk oluşturma misyonumuzu devam ettirirken bu eşsiz çeşitlilikteki bölgede daha fazla etki ve değer sağlamamıza da yardımcı olacak.'

Facebook’taki yeni rolüyle ilgili heyecanını dile getiren Matraş ise şöyle konuştu:

'Büyük bir büyüme potansiyeline sahip bir ülke olarak Türkiye’nin Facebook için önemini her fırsatta tekrarlıyorum. Biz de bu bilinçle her yıl daha fazla çalışarak hem Türkiye’deki her boyuttan işletmeye büyümeleri ve yurt dışı pazarlara ulaşmaları için ihtiyaç duydukları dijital becerileri kazandırmayı, hem de insanlara önem verdikleri konularda topluluk kurmaları için ihtiyaç duydukları gücü sunmayı en büyük önceliğimiz haline getirdik. Bu yolda birçok başarıya imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Şimdi, yeni görevim ile birlikte bu zengin coğrafyadaki faaliyetlerimizden sorumlu olmak, insanların hayatlarına katkıda bulunmak, büyümek ve istihdam yaratmak için servislerimizi kullanan milyonlarca işletmeye destek olmak ve önceki deneyimlerimiz ışığında bölgede hem ekonomik, hem sosyal alanda yazılacak başarı öykülerinin bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum.'

Ekonomist ve Capital’in 2019 yılında yaptığı “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” sıralamasında ilk 10’da yer alan Matraş'ın, Fortune Türkiye’nin “40 Yaş Altı 40” listesinde yer aldığını hatırlatalım. Matraş, aynı zamanda Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK) Kaliforniya Başkanlığı ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyeliği görevlerine de devam ediyor.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.