Erdoğan'dan İzmir'e Teknoloji Üssü Paylaşımı
Güncel

Erdoğan'dan İzmir'e Teknoloji Üssü Paylaşımı

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İzmir'e teknoloji üssü inşa ediyoruz. Elektronik, kimya ve bilişim odaklı projelerimizle Ege Bölgesi ve Türkiye küresel ölçekte rekabetçi olacak.' değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı , sosyal medya hesabından İzmir'e kurulacak teknoloji üssü ne ilişkin paylaşımda bulundu.

İzmir'e Teknoloji Üssü inşa ediyoruz. Elektronik, kimya ve bilişim odaklı projelerimizle Ege Bölgesi ve Türkiye küresel ölçekte rekabetçi olacak.

Vakit Bilişim Vakti. Vakit Türkiye Vakti! pic.twitter.com/eqELOWqXFQ

(@RT_Erdogan) 19 Haziran 2018

'İzmir'e teknoloji üssü inşa ediyoruz. Elektronik, kimya ve bilişim odaklı projelerimizle Ege Bölgesi ve Türkiye küresel ölçekte rekabetçi olacak. Vakit bilişim vakti. Vakit Türkiye vakti.' ifadesini kullanan Erdoğan, projeye ilişkin detayların yer aldığı görseli de paylaştı.

'Teknolojide Milli Atılım' başlığıyla hazırlanan görselde, ulusal ve uluslararası Ar-Ge ve inovasyon kuruluşlarının yer aldığı, yakın çevresiyle bir ekosistem oluşturan, üreteceği teknoloji ve ürünlerle ülke ekonomisine belirgin bir katma değer kazandıran, uluslararası alanda rekabet edecek bir teknoloji üssünün faaliyete geçirileceği belirtildi.

Proje kapsamında, kimya ve malzeme, sağlık bilimleri, elektrikli teçhizat, bilgisayar ve elektronik ile bilişimin, odak teknolojiler olduğuna işaret edilen görselde, Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'ya (GSYH) 25 milyar lira katkı sağlayacak projeyle toplam 40 bin kişinin istihdam edileceği, şirket sayısının 800, toplam yatırımın 1,4 milyar lira olacağı bilgisine yer verildi. - Sinan Uslu(AA)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.