Erdoğan'dan Gençlere Sosyal Çalışma Müjdesi
Siyaset

Erdoğan'dan Gençlere Sosyal Çalışma Müjdesi

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanı Erdoğan, her yıl 100 bin gence öğrenim gördükleri şehirde yaz döneminde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getireceklerini duyurdu.

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı , partisince Trabzon'da düzenlenen mitingde öğrencilere yönelik bir müjdeyi açıkladı.

Eğitimde yaptıkları atılımlara işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere yaz döneminde asgari ücret karşılığında çalışma imkanı getireceklerini bildirdi.

Erdoğan, 'Gençlerimize yeni bir müjdemiz var. Önümüzdeki dönemde her yıl, 100 bin gencimize eğitimlerini sürdürdükleri şehirde yaz tatilinde 3 aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz.' ifadelerini kullandı.

'Bunlar demokrasiye ihanet içindeler'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bunlar milletin oyunu, milli iradeyi, siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiye ihanet içindeler.' dedi.

İnce'nin Demirtaş'ın serbest bırakılması çağrısına ilişkin Erdoğan, şunları söyledi:

'Ne demek 'Cumhurbaşkanı adayı, bırak.' Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bana göre bu yanlış bir gelişme. İnşallah bunun da düzeltilmesi lazım. Neymiş mahkum değilmiş, tutukluymuş. Tutukluluğun nedeni çok önemli.'

'Fındıkta mağdur etmeyecek bir çözüm bulacağız'

'Fındıkla ilgili bazı sıkıntılar olduğunu arkadaşlarım iletti.' ifadesini kullanan Erdoğan, 'Üreticilerimizi mağdur etmeyecek bir çözümü de inşallah seçimin ardından bulacağız.' diye konuştu.

Erdoğan, 'Geçmişte üniversiteleri terör yuvalarına dönüştürmek, gençlerimizi birbirine kırdırmak dışında ne yapmış bu zihniyeti.' dedi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.