Erdoğan: Bu Soruşturmanın Dünyada Örneği Yok!
Spor

Erdoğan: Bu Soruşturmanın Dünyada Örneği Yok!

İnternet Medya -
Macaristan ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, UEFA'nın asker selamıyla ilgili tavrını sert bir dille eleştirdi.

Cumhurbaşkanı , UEFA'nın asker selamı ile ilgili tavrına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

UEFA'nın hem A Milli Takım hem de Başakşehirli futbolculara soruşturma açmasını eleştiren Cumhurbaşkanı , 'Türkiye olarak UEFA'nın Milli Takımımıza ve kulüplerimize yönelik ayrımcı, haksız ve siyasi tavrını reddediyoruz. Siyasetle sporu iç içe getirdiğiniz taktirde bunun affedilebilir bir tarafı olamaz. Bizim sporcularımızın Mehmetçik'e selam durması, milli bir başarıdan sonra, onun en doğal hakkıdır.' dedi.

'DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK'

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bunu Macron'un bir sporcusu yaptığı zaman onunla ilgili herhangi bi müeyyide işletmiyorsunuz. Dünyanın hiçbir yerinde benzer olaylarda soruşturma açılmadı. Ama Türkiye olunca hava değişiyor. UEFA'nın bir an önce bu yanlıştan dönmesi gerekiyor. Yanlış kararlarıyla sporun daha fazla siyasallaşmasına mahal vermemeleri gerekiyor' ifadelerini kullandı.

GRIEZMANN'A SORUŞTURMA AÇILMAMIŞTI

Fransa'da yıldız futbolcu Antoine Griezmann, dünya futbolunun en önemli organizasyonu olan Dünya Kupası'nın finalinde sevincini asker selamı vererek kutlamıştı.

Griezmann'ın, şampiyonaya ev sahipliği yapan Rusya Devlet Başkanı ve çok sayıda davetli devlet adamının katılımıyla gerçekleştirilen kupa töreninde, ülkesinin siyasi lideri olan Fransa Cumhurbaşkanı 'un karşısında asker selamı vermesi, siyasi bir mesaj ya da siyasi bir provokasyon olarak değerlendirilmedi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.