Erdoğan: Atatürk'ün Vasiyetini Yerine Getirin
Siyaset

Erdoğan: Atatürk'ün Vasiyetini Yerine Getirin

İnternet Medya -
Başkan Erdoğan Macaristan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan 'Atatürk'ün vasiyetinin Hazine'ye devrini gerçekleştirelim. Bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP'nin hiç değildir dedi.

Başkan Erdoğan, 'den gelen Kaşıkçı olayıyla ilgili açıklamalar için de, 'Türkiye'yi ana muhalefet idare etmiyor, onlar kendi işlerine baksın' dedi.

CHP'NiN iŞ BANKASI HiSSELERi HAZiNE'YE

Erdoğan, 'Atatürk'ün vasiyetinin Hazine'ye devrini gerçekleştirelim. Bu şahıslara ait bir hak değildir. 'nin hiç değildir' dedi.

Başkan Erdoğan, Türkiye İş Bankası'ndaki hisselerinin ile birlikte TBMM'de yapılacak yasal bir düzenleme sonucu Hazine'ye devrini gerçekleştirmeyi düşündüklerini açıkladı. Erdoğan, Atatürk hisselerinin şahıslara ve 'ye ait bir hak olmadığını söyledi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

'Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi 'ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, 'Oradan bizim kasamıza giren para yok ki' diyor. Ben 'Senin kasana para giriyor' demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu'na ve Türk Tarih Kurumu'na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada Yönetim Kurulu'na niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim Kurulu'na gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman.

MHP'YLE BİRLİKTE YAPARIZ

Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi 'ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine'ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. 'nin hakkı hiç değildir. 'li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.'

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

9 kişi yorum yazdı.