Emlak

TOKİ'den deprem hazırlığı

TOKİ Başkanı Ergün Turan, "17 Ağustos Marmara Depremi'nde yaşadığımız bu ağır tabloyu tekrar yaşamamak adına, 286 bin 500 konutluk 191 kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz.'' dedi.

Emlak

Emekliye 300 TL taksitle ev

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emeklilerin gözü TOKİ'de... İdare, bu yıl 25 bin emekliyi ev sahibi yapacak. Aylık taksitler de ortalama 300 lira olacak...

Emlak

Bakan Eroğlu'ndan müteahhitlere uyarı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlıktan iş alan müteahhit firmalara "Sözleşmede belirtilen tarih bir gün bile geçse işiniz feshedilecek." uyarısında bulundu.

Emlak

Erdoğan müjdeyi vermişti, onaylandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul Arnavutköy'de bulunan Yassıören köyünde yapılacağı duyurulan Darülaceze tesisi için hazırlanan imar planı onaylandı.

Emlak

Giresun-Ordu TEKNOKENT'i kuruluyor

Giresun ve Ordu Üniversiteleri ile iki ilin ticaret ve sanayi odalarının öncülüğünde, Giresun-Ordu Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) kurulması için proje başlatıldı.

Emlak

İmar işlerinde yeni dönem!

Resmi Gazete'de yayımlanan yeni imar düzenlemesinde kot nedeniyle 8 kata uzatılan binalara engel gelirken, askeri alan tanımı da değişti.

Emlak

Her dairede zorunlu oluyor!

Eskiden bir daireye bir oda yapılırken, şimdi en küçük evde oturma odası 12, yatak odası 9, tuvalet 1.2, banyo 3 ve mutfak net 3.3 metrekare olacak.

Emlak

En çok turist hangi ülkeden geldi?

Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turistler Nisan'dan sonra Mayıs'ta da yükseldi. Türkiye'yi Mayıs ayında ziyaret eden her beş turistin birisi Rusya'dan geldi.

Emlak

5.2 bin km'lik yeni hat için çalışma!

Bakan Arslan, bin 213 km YHT hattının tamamlandığını, 3 bin km YHT ve HT hattının inşasının devam ettiğini 5 bin 277 km hat için de etüt - proje çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Emlak

2035 planı için geri sayım!

Ulaştırma Bakanlığı, 2035 vizyonu için Ulusal Ulaştırma Ana Planı oluşturuyor. Bu kapsamda Türkiye'nin en büyük anketi yapıldı.

Emlak

Türkiye YHT ile donatılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türkiye'yi Yüksek Hızlı Tren'lerle (YHT) donatmak için dört bir yanda çalışmalarını devam ettiriyor.

Emlak

Büyük ihale Avea ve Vodafone'un oldu

Mobil haberleşme altyapısı olmayan yerleşim yerlerine gerekli altyapıyı ihaleyi kazanan AVEA ve Vodafone yapacak. İhale büyüklüğü ise 1.5 milyar TL olarak açıklandı.