Emlak

Konut satışları hız kesti

Konut satışları ekim ayında, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 5,7 oranında düşüş kaydederek 122 bin 882 rakamına geriledi.

Emlak

3. havalimanının yüzde 71'i tamamlandı

İstanbul Yeni Havalimanı'nda çalışmalar tüm hızıyla sürerken, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak sosyal medya hesabından havalimanı inşaatının yüzde 71'inin tamamlandığını açıkladı.

Emlak

Bakan açıkladı! Yüzde 3 sınırı geliyor

Bakan Tüfenkci, "Alım satım işlemlerinde hizmet bedeli oranının alım satıma aracılık sözleşmesinde yer alan satış bedelinin yüzde 3'ünden fazla olmamasını öngördüklerini açıkladı

Emlak

Konutta en yaşlı Fatih, en genç Esenyurt

Ortalama konut yaşının 12 olduğu İstanbul'da, en yaşlı ilçelerin başında 26 yıl ile Fatih gelirken, Fatih'i 25 yıl ile Adalar, 24 yıl ile Beyoğlu, 21 yıl ile Güngören takip ediyor

Emlak

TOKİ'den Ayder'de bir ilk!

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası'nda yaklaşık 1 milyon metrekare alanda yürütülecek "Ayder Yenileme ve Koruma Projesi" kapsamında "Arama Konferansı" düzenlendi.

Emlak

Üç il birbirine bağlanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya-Elazığ-Diyarbakır hızlı tren projeleri için ilk adımın atıldığını söyledi.

Emlak

Hac acenteleri kazan kaldırdı

HURSAD ile TÜRSAB arasındaki kavga hac öncesi usulsüzlük iddiasıyla büyüdü. Diyanet İşleri araya girdi. Umrede benzer durum yaşanırsa konu mahkemeye taşınacak.

Emlak

Bakan'dan korkutan uyarı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin deprem kuşağı bir ülke olduğunu belirterek, önümüzdeki yıllarda İstanbul'da olması beklenen depreme değindi.