Güncel
5 Nisan 2021 Pazartesi

Emekli amirallerin yayımladığı bildirinin bir numarası İYİ Parti yöneticisi çıktı

Gece yarısında 104 emekli amiralin bildiri yayımlamasına tepkiler sürerken bildiride bir numaralı imzacı olarak yer alan emekli Amiral Ergun Mengi'nin İYİ Parti yöneticilerinden biri olduğu ortaya çıktı.
Emekli amirallerin yayımladığı bildirinin bir numarası İYİ Parti yöneticisi çıktı
Gazeteci Barış Pehlivan, 104 emekli amiralin açıklamasında bir numaralı imzacı olarak yer alan emekli Amiral Ergun Mengi'yle ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.
HalkTV canlı yayında konuşan Pehlivan, ' İYİ Parti'nin karşısına aldığı amiraller bildirisinin bir numaralı imzası Emekli Amiral Ergun Mengi'ye aittir. Mengi'nin İYİ Parti Uluslararası Siyasi Kuruluşlar ve Jeostratejik Analizler Başkan Yardımcısıdır' diyerek bir belge gösterdi.

AKŞENER 'ZEVZEKLİKTİR' DEMİŞTİ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli amirallerin imzaladığı Montrö bildirisine tepki göstererek, 'Emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye'de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir. Bu apaçık bir zevzekliktir' demişti.
Güncel

İsrail'den Şok İtitraf!

İsrail'deki Haifa Üniversitesi'ne bağlı Maritime Policy Strategy isimli oluşum, Türk donanmasının bölgenin en güçlüsü olduğu değerlendirmesinde bulundu.