Ekonomi
11 Ağustos 2021 Çarşamba

Elektrik faturalarına 3 ay erteleme

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, son dakika yapmış olduğu açıklamada yangından etkilenen vatandaşların elektrik faturalarının 3 ay ertelendiğini duyurdu.
Elektrik faturalarına 3 ay erteleme
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “Yangından etkilenenlerin elektrik faturaları 3 ay ertelendi. Yeniköy Termik Santrali’nin ilk ünitesi devreye alınarak üretime başladı' açıklamasında bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in açıklamalarından satır başları;

Özellikle elektrik dağıtım şirketlerimiz bölgede yerleşik ve anında müdahale etmeye başladılar. Aşırı yağışlardan dolayı bazı abonelerimizin elektriklerinde kesilmeler var. Biz de bakanlıktan yetkilileri olay yerine intikal ettirdik.

YENİKÖY SANTRALİMİZİN İLK ÜNİTESİ DE BU SABAH ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Bölgedeki yangınlara gelince, hemen hemen bir kaç yer dışında kontrol altına alınmamış yangın yok. Kemerköy Termik Santrali'nde birinci ünite devreye alınmıştı. İkinci üniteyi hafta başı devreye alacağız.

Yeniköy Termik Santrali'nin bu sabah saat 06.30 itibarıyla ilk ünitesi çalışmaya başladı. Yarın da ikinci üniteyi devreye alacağız. Yatağan'da da bir santralimiz vardı.

3 AY ERTELENDİ

Yangın santral bölgesine gelmeden kontrol altına alındığı için burada herhangi bir risk söz konusu değil. Muğla'da herhangi bir elektrik kesintisi söz konusu değil. Afetten etkilenenlerin elektrik faturalarını 3 ay süreyle erteliyoruz.
Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu'ndan metro açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Üstlerine vazife olan işleri yapmayıp, yapımı devam eden metro inşaatı üzerine hafriyat dökenlerin emek hırsızlığına da müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Ekonomi

Yüksek fiyatlarla ilgili ilk hamle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" açıklaması yapmıştı. Bugün ilk hamle geldi.

Ekonomi

Sanayi üretimi açıklandı

TÜİK, temmuz ayı sanayi üretim verilerini açıkladı. Buna göre, sanayi üretimi yıllık yüzde 8.7 arttı ancak yüzde 15.2 olan beklentinin altında kaldı. Önceki ay sanayi üretiminde artış yıllık yüzde 23.9 olmuştu

Ekonomi

İşsizlik rakamları açıklandı

TÜİK, temmuz ayına ilişkin işsizlik rakamlarını açıkladı. Türkiye'de işsizlik oranı, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan artışla yüzde 12 seviyesinde gerçekleşti.