Ekonomi

Kiracıların İndirim Davası

Koronavirüs nedeniyle işleri gerileyen çok sayıda firma sahibi, kira indirimi için mahkemlerin yolunu tuttu. Dava dilekçelerinde salgının önceden öngörülemediği vurgulanırken, son 10 gün içinde açılan onlarca dosyanın davacıları arasında restoran, güzelli

Ekonomi

Mkek'den Yerli Maske Üretim Makinesi

Türk savunma sanayisinin silah ve mühimmat üreticisi Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), sahip olduğu mühendislik birikimi ve üretim kapasitesiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye aktif destek veriyor.

Ekonomi

Kuyumcular Stoku 'Annelere" Ayırdı

Bu sene yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecine denk gelen Anneler Günü'nde en fazla talep gören sektörlerden biri de kuyumcular oldu. Salgın nedeniyle fiziksel mağazalarının çoğunu kapatan kuyumcular, işlerini internetten yürütüyor.

Ekonomi

Teşvik Belgeli Yatırımlara Ek Süre

Deprem, salgın gibi doğal ve biyolojik afetler nedeniyle yarım kalan ve tamamlanamayan yatırımlardan, teşvik belgeleri 11 Mart 2020'den önce düzenlenen ve bu tarih itibarıyla süresi devam edenlere, talep halinde 1 yıla kadar ilave bitirme süresi verilebil

Ekonomi

Türkiye de Düğmeye Bastı! 5 Yıl İçinde Bitecek

Salgın, bütün dünyada dijital paraya geçişi de hızlandırdı. Bir dijital para, merkez bankasından çıktıktan sonra nerede, ne zaman harcanmış, kime gitmiş bilinecek. Böylece kayıt dışılık, yolsuzluk bitecek. Devlet politikaları daha etkili olabilecek

Ekonomi

Test Çalışmaları Başladı! Adeta Para Basacak

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında yapılan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) test olarak enerji üretimine başlandı. Ilısu Barajı ve HES Projesi sayesinde yenilenebilir öz kaynakların kullanımıyla ülke ekonomisine yılda 2,5 milyar li

Ekonomi

Yeni Gelir Kapısı Oldu! Tanesi 75 Tl

Kırıkkale'de arıcılık işiyle uğraşan Aydın Payar, bu sezonda KOP'tan aldığı yüzde 70 finansman desteğiyle yetiştirdiği 'kraliçe arı'ların tanesini 75 liradan satıyor.

Ekonomi

3 Bayraktar Tb2 Daha Jandarmaya Teslim Edildi

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Jandarma Genel Komutanlığı'na 3 adet Bayraktar TB2 teslimatı gerçekleştirdiklerini duyurdu. Demir, böylece envantere giren İHA/SİHA sayısının 107'ye ulaştığını söyledi

Ekonomi

Ankara- İstanbul Arası 14 Dakika Kısalacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2023 yılı itibarıyla demir yolunun payını yolcu taşımacılığında yüzde 4'e, yük taşımacılığında yüzde 10'lara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ekonomi

Apple, bu hafta ABD'de 100 mağazasını daha açacak

Koronavirüs nedeniyle mağazalarını bir süredir kapalı tutan ABD'li teknoloji devi Apple, tekrar hizmet vermeye başladı. Daha önce ABD'de 25, Kanada ise 12 mağazasını açan şirket, bu hafta ABD genelinde 100 mağazasını daha açacak.

Ekonomi

Dolar Güne hareketli Başladı

Dün 6,69 ile son 1,5 ayın en düşük seviyesini gören dolar, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 6,75'ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 7,40'tan, sterlin ise 8,30'dan alıcı buluyor.

Ekonomi

Bakan Albayrak'tan swap açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştı. Ötelenen kredileri, faiz ödemelerini de eklersek 350 milyar lirayı geçiyor" dedi.

Ekonomi

Dolar/TL Kuru Yüzde 1,5 Düştü

Türkiye'nin döviz takası (swap) hattı kurmak için Japonya ve İngiltere ile anlaşmak üzere olduğu haberlerinin ardından dolar/TL kuru düşüşe geçti.

Ekonomi

Benzine zam!

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinde 8 kuruş, benzinde 13 kuruş artış bekleniyor