Ekonomi

Çiftçiye 17 ilde süper teşvik

Tarlada üreticiden alınan ürünün markete-pazara birkaç kat fazla fiyata satılmasıyla oluşan gıda enflasyonu için Bakanlık 17 ilde 2 milyon TL'ye kadar teşvik çalışması başlattı.

Ekonomi

Ekmekte kanser tehlikesi!

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı Hüseyin Demirtaş, buğday üretiminde sıvı gübre ve tarım ilaçlarının bilinçsiz kullanımının ekmeğin kansere yol açabileceğini ileri sürdü.

Ekonomi

Bitkisel üretim değeri azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı bitkisel ürün fiyatları ve üretim değeri istatistiklerini açıkladı. Buğday (durum) fiyatı 2016 yılına göre yüzde 3,3 artarak 0,81 TL oldu. 

Ekonomi

10 yılda emeklilik fırsatı

Emekli olmak için fazla çalışmaya gerek yok. İsteyen sigortalılar 10 yıl (3.600 gün) çalışıp ya da borçlandıklarında emeklilik hakkına kavuşuyor.

Ekonomi

Asgari ücret desteği belli oldu

Asgari ücret üzerinden işverene yapılacak olan desteğin detayları belli oldu. Bu kapsamda işverene, işçi başına yıllık destek 1200 lirayı bulacak...

Ekonomi

EPDK'dan 'zam' açıklaması!

Elektrik fiyatlarıyla ilgili konuşan EPDK Başkanı Yılmaz, "Yapmış olduğumuz hesaplarda zamla ilgili bir öngörümüz yok.Elektrik fiyatlarıyla ilgili zammı gerektirecek veri yok" dedi

Ekonomi

Emekliye promosyonda yeni gelişme!

Emekliye promosyon için getirilen şartların iptal edilmesinin ardından bazı özel bankalar emeklileri çekmek için promosyonları yüzden 20 zamlı ödemeye hazırlanıyor.

Ekonomi

Kritik uyarı! Dolar cinsinden borçlanmayın

Ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin, dolar üzerinden borçlanmanın gelecek dönemde pahalı olacağını belirterek, "TL cinsinden borçlanmaya özen gösterin. İlle de döviz cinsinden borçlanacaksanız, dolar cinsinden borçlanmayın" önerisinde bulundu.

Ekonomi

Sekiz ülkeden 'A400M' toplantısı

Sekiz ülkenin katıldığı A400M programındaki uçakların teslimatıyla ilgili sorunlar nedeniyle Madrid'de hükümetler arası bir toplantı yapılacağı açıklandı.

Ekonomi

Dev projede tansiyon yükseliyor!

Geçen yıldan bu yana büyük tartışmalara ve protesto gösterilerine neden olan Kuzey Dakota petrol boru hattı projesi, çevrecilerle ABD hükümetini karşı karşıya getirdi.