Ekonomi

Türkiye de Düğmeye Bastı! 5 Yıl İçinde Bitecek

Salgın, bütün dünyada dijital paraya geçişi de hızlandırdı. Bir dijital para, merkez bankasından çıktıktan sonra nerede, ne zaman harcanmış, kime gitmiş bilinecek. Böylece kayıt dışılık, yolsuzluk bitecek. Devlet politikaları daha etkili olabilecek

Ekonomi

Test Çalışmaları Başladı! Adeta Para Basacak

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında yapılan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) test olarak enerji üretimine başlandı. Ilısu Barajı ve HES Projesi sayesinde yenilenebilir öz kaynakların kullanımıyla ülke ekonomisine yılda 2,5 milyar li

Ekonomi

Yeni Gelir Kapısı Oldu! Tanesi 75 Tl

Kırıkkale'de arıcılık işiyle uğraşan Aydın Payar, bu sezonda KOP'tan aldığı yüzde 70 finansman desteğiyle yetiştirdiği 'kraliçe arı'ların tanesini 75 liradan satıyor.

Ekonomi

3 Bayraktar Tb2 Daha Jandarmaya Teslim Edildi

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Jandarma Genel Komutanlığı'na 3 adet Bayraktar TB2 teslimatı gerçekleştirdiklerini duyurdu. Demir, böylece envantere giren İHA/SİHA sayısının 107'ye ulaştığını söyledi

Ekonomi

Ankara- İstanbul Arası 14 Dakika Kısalacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2023 yılı itibarıyla demir yolunun payını yolcu taşımacılığında yüzde 4'e, yük taşımacılığında yüzde 10'lara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ekonomi

Apple, bu hafta ABD'de 100 mağazasını daha açacak

Koronavirüs nedeniyle mağazalarını bir süredir kapalı tutan ABD'li teknoloji devi Apple, tekrar hizmet vermeye başladı. Daha önce ABD'de 25, Kanada ise 12 mağazasını açan şirket, bu hafta ABD genelinde 100 mağazasını daha açacak.

Ekonomi

Dolar Güne hareketli Başladı

Dün 6,69 ile son 1,5 ayın en düşük seviyesini gören dolar, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 6,75'ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 7,40'tan, sterlin ise 8,30'dan alıcı buluyor.

Ekonomi

Bakan Albayrak'tan swap açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştı. Ötelenen kredileri, faiz ödemelerini de eklersek 350 milyar lirayı geçiyor" dedi.

Ekonomi

Dolar/TL Kuru Yüzde 1,5 Düştü

Türkiye'nin döviz takası (swap) hattı kurmak için Japonya ve İngiltere ile anlaşmak üzere olduğu haberlerinin ardından dolar/TL kuru düşüşe geçti.

Ekonomi

Benzine zam!

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinde 8 kuruş, benzinde 13 kuruş artış bekleniyor

Ekonomi

Zincir Marketlere Soruşturma Açıldı!

Rekabet Kurulu tarafından internet sitesinde bugün açıklanan karara göre, içlerinde zincir marketlerin de bulunduğu 29 teşebbüs hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi amacıyla soruşturma başlatıldı

Ekonomi

Böyle Zam Görülmedi! 70 Tl'den 700 Tl'ye Çıktı

Türkiye'nin Corona Virüsü ile mücadelesi devam ederken, fırsatçılar ateş ölçeri karaborsaya düşürerek, fiyatının 10 kat artmasına sebep oldu. Corona Virüsü öncesi 70 liraya satılan ateş ölçerlerin fiyatı 700 liraya kadar çıktı.

Ekonomi

Maskede Tavan Fiyat Belli Oldu

Ticaret Bakanlığı, "Cerrahi maskeler, adedi KDV dahil en fazla 1 Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar fahiş fiyat olarak değerlendirilecektir" açıklaması yaptı.

Ekonomi

Yasak Geliyor! Döviz İşlemi Yapamayacaklar

Londra merkezli bazı finansal kuruluşlarının ellerinde para olmadan talep oluşturup döviz manipülasyonu yaptığını belirten bir bankacılık sektörü yetkilisi, "Londra kaynaklı bu bankalara Türk bankaları ile döviz işlemi yapma yasağı getirilecek.

Ekonomi

Borel'in Litrelikleri de Satışa Çıktı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce üretilen ve nisan ayından itibaren 100 mililitrelik şişelerde raflarda yer alan bor katkılı el dezenfektanı BOREL, 1 ve 5 litrelik boyutlarda da satışa çıktı.

Ekonomi

Thy Açıkladı: İkinci Duyuruya Kadar Yasak

THY, corona virüs salgını önlemleri kapsamında ülkelerden gelen egzotik hayvanlar ile omurgasızlar, sürüngen ve kemirgen gibi evcil olmayan hayvanların yolcu beraberinde veya kargo ile Türkiye'ye girişinin yasak olduğunu duyurdu

Ekonomi

Uzmanlardan Avm Uyarısı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, 11 Mayıs'ta açılacak AVM'lerin havalandırma sistemi bakımlarının yapılmamasının virüsün yayılmasına neden olacağı uyarısını yaptı.

Ekonomi

Fırsatçılar Yine İş Başında! 70 Tl'den 700 Tl'ye Çıktı

Türkiye'nin Corona Virüsü ile mücadelesi devam ederken, fırsatçılar ateş ölçeri karaborsaya düşürerek, fiyatının 10 kat artmasına sebep oldu. Corona Virüsü öncesi 70 liraya satılan ateş ölçerlerin fiyatı 700 liraya kadar çıkarken İş Sağlığı ve Güvenliği E

Ekonomi

7 Yılda Değil 7 Haftada Değişti! Sayı 3 Milyonu Buldu

Perakende sektörü, sosyal izolasyon nedeniyle e-ticaretle tanışan müşterinin yüzde 46'sının salgın sonrasında kalıcı olacağını öngörüyor. BKM verilerine göre sadece mart ayında 3 milyon kartın ilk kez internetten ödemelerde kullanıldığını belirlendi.

Ekonomi

Kafe ve Restoranlarda Yeni Dönem

Türkiye'deki koronavirüs vaka ve ölü sayısının azalmasının ardından kısmi normalleşme planları hayata geçiriliyor. AVM'lerin ve berberlerin önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak olmasının ardından kafe ve restoranlar da açılış hazırlıklarına başla

Ekonomi

Araç Satışında Yeni Dönem Başladı! Kurumlar Sıraya Girdi

Ticaret Bakanlığı ve Adalet Bakanlığının öncülüğünde Türkiye Noterler Birliği tarafından kurulan ve 3 Şubat 2020 tarihinde hizmete açılan Güvenli Ödeme Sistemi ile ikinci el araç alım satımında dolandırıcılık olayları tarihe karışırken, sistem üzerinden a