Ekonomi

Kripto paralar miras olarak bırakılabilir mi?

Çin'de kripto para birimlerinin miras hakkı kapsamına alınmasının ardından Türkiye'de de sanal paraya ilişkin "miras ve veraset hukuku", "kripto paraların haczedilmesi" gibi konularda bazı merak edilen soruları tartışmaya açtı.

Ekonomi

Esnafa hibe desteği resmen yürürlüğe girdi

Resmi Gazete'de, koronavirüs salgınından etkilenen esnafa yönelik destek kararı yayımlanarak, yürürlüğe girdi. 5 bin ve 3 bin lira hibe desteğinden 17 Mayıs itibarıyla gelir vergisi mükellefi olan esnaf yararlanacak.

Ekonomi

Kripto paralarda büyük çöküş!

Nisan ayında 65 bin dolarla rekor kıran Bitcoin'de bugün 32 bin dolar seviyesi görüldü. 8 günde kripto paraların değerinde yaklaşık 700 milyar dolarlık düşüş kaydedildi. Tesla CEO'su Elon Musk'ın tepkileri ise bu dalgalara neden olduğu öne sürülüyor.

Ekonomi

Elon Musk kripto para piyasalarını salladı!

Elon Musk, kurucusu olduğu elektrikli araç üreticisi Tesla'nın Bitcoin ile araç satışlarını askıya aldığını açıklamıştı. Musk'ın açıklamasından bu yana Bitcoin yüzde 35'ten fazla değer kaybetti

Ekonomi

Kripto para piyasasına yeni düzenleme yapıldı

Kripto para platformları ile faizsiz konut şirketleri, belli bir tutarın üstündeki her işlem sırasında ayrıntılı kimlik tespiti yapacak. Ayrıca bu kuruluşlar MASAK denetimine tabi olacak ve bankalar ile aynı yükümlülüğün altına girecek.

Ekonomi

Merkez Bankası'ndan kripto para yasağı

Merkez Bankası kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklayan bir yönetmelik yayımladı. Buna göre, 30 Nisan'dan itibaren kripto varlıklar doğrudan veya dolaylı olarak ödemelerde kullanılamayacak.

Ekonomi

İş dünyası, ekonomi reformları değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm kesimleri kapsayan ekonomi reform paketini açıkladı. İş dünyası ise açıklanan reformlar hakkında olumlu düşüncelerini beyan etti. İşte iş dünyasının reform paketi hakkındaki görüşleri.