Eğitim

LYS'de yine aynı manzara!

Adana'da LYS sosyal bilimler oturumuna katılmak isteyen bazı öğrenciler, son anda içeriye girebilirken 15 dakika kuralına takılanlar ise sınav salonuna alınmadı.

Eğitim

Bursluluk sınavı yarın yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı yarın yapılacak.

Eğitim

ÖSYM'den, LYS'ye gireceklere kritik uyarı

ÖSYM'den, yarın ve pazar günü yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.

Eğitim

ÖSYM'den adaylara uyarılar

ÖSYM, 10 Haziran'da başlayacak Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek adaylar için, çekimleri 6 ilde gerçekleşen ve sınav kurallarının yer aldığı bir film hazırladı.

Eğitim

MEB, 81 ilde düğmeye basıyor

MEB, çıraklık eğitiminin örgün eğitim kapsamına alınması ve mesleki eğitimde reform niteliğindeki değişikliklerin kamuoyuna tanıtılması amacıyla tanıtım faaliyetleri başlatacak

Eğitim

YÖK'ten doktora burslarında artış

YÖK Başkanı Yekta Saraç, bu yılın eylül ayından itibaren YÖK doktora bursu kapsamında öğrencilere ödenecek burs miktarının aylık bin 800 liraya çıkarıldığını açıkladı.

Eğitim

80 bin yeni öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2 yılda 80 bin öğretmen atayacak. Atamaların 40 bini bu yıl, 40 bini de 2018'de yapılacak. İlk atamalar Haziran'da gerçekleştirilecek. En çok sınıf öğretmeni alınacak.