Eğitim

20 bin öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "20 bine yakın öğretmeni 2018 yılında inşallah eğitim ailemize katacağız. Duyuruları şubatta başlatıyoruz, sınavları mayıs gibi yapıyoruz, ağustos gibi de göreve başlatıyoruz." dedi.

Eğitim

Bakan son noktayı koydu!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimi kaldıracaklarını belirtirek, "Bu da istediğiniz ilave derslikleri yapacağımız anlamına geliyor" dedi.

Eğitim

Birinci sınıflar okula başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre bugün başlayan birinci sınıfların ardından diğer tüm öğrenciler 18 Eylül'de ders başı yapacak.

Eğitim

Yeni dönem bu yıl başlıyor!

5. sınıf yabancı dil hazırlık uygulaması bu yıl başlıyor. Hazırlık uygulaması yeni dönemin ilk ders zilinin çalacağı 18 Eylül'de, 621 okulda, 110 bin öğrenciyle başlayacak.

Eğitim

6 ülkeden 43 genç Yozgat'ta

Türkiye, Romanya, Macaristan, İspanya,İtalya ve Polonya'dan toplam 43 genç ?This world is my country? isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Yozgat'a geldi.

Eğitim

KYK Yurt başvuruları başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlarda kalabilmek için açılan kontenjanlara başvurular bugünden itibaren başlayacak. Başvurular e-devlet üzerinden ücretsiz yapılabilecek.

Eğitim

KYK başvuruları 14 ağustosta başlayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlara başvuruların 14 Ağustos'ta başlayacağı ve 20 Ağustos gece yarısına kadar e-devlet üzerinden gerçekleştirilebileceği bildirildi.

Eğitim

Bilgisayarı olan herkese ücretsiz ders

ODTÜ'lü akademisyenlerce, çalışan, öğrenci, işveren ya da meslek öğrenmek isteyenlere maksimum 3 saatlik sürede eğitim verilen elektronik öğrenme platformu, http://bilgeis.net adresi üzerinden hizmete girdi.

Eğitim

340 bin öğrenciye özel okul teşviki verilecek

Yeni eğitim öğretim yılında özel okullarda öğrenim görecek öğrenciler için verilecek desteğe ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, 75 bin öğrenci ilk defa olmak üzere toplam 340 bin öğrenci teşvikten yararlanacak.