Eğitim

4 yeni fakülte kuruldu

"Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Eğitim

Eğitimde Çarkın 3 Dişlisi

Öğrenme- öğretme sürecine ilişkin olarak okul başarısını artıran, okulu olumlayan, çocukların ben başarabilirim hissini güçlendiren unsurlar nelerdir diye düşündünüz mü?

Eğitim

Bilim insanları için harekete geçtiler..

Geçen yıl sadece 43 okulun TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliğine katılması üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi okulların daha fazla katılımını sağlamak için çalışmalara başladı.

Eğitim

MEB'den öğretmen adaylarına uyarı

Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmen ataması başvuruları için ücret alınmadığı hatırlatılarak, öğretmen adaylarından, ücret talep eden şahıslara itibar etmemeleri istendi.

Eğitim

YÖK Başkanı'ndan flaş açıklama!

YÖK Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç yaptığı açıklamada "Testlerle ilgili değişiklik olmaz. Sistemde yeni bir revizyon gündemde değil. Yeni sistem ile konsept değişiyor" dedi.

Eğitim

YKS için planlanan tarih açıklandı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Özer, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na ilişkin her türlü hazırlığı yaptıklarını belirterek, "Üzerinde durduğumuz tarih, Ramazan Bayramı sonrasında 23-24 Haziran 2018." dedi.

Eğitim

Açıköğretim'de ödev dönemi

AÜ Açıköğretim Sisteminden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Parçalı Sınav uygulaması hakkında bilgi verdi.

Eğitim

"İmla kılavuzunu kaldıracağız"

Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Kaçalin, imla kılavuzunun artık miadını doldurduğunu vurgulayarak, "İmla kılavuzunu kaldıracağız. İmla kılavuzunun önündeki bilgileri sözlüğe koyacağız." dedi.