Yaşam
28 Haziran 2018 Perşembe

Duyarlı Otobüs Şoförleri Altınla Ödüllendirildi

Sivas Belediyesi, kolu kırılan çocuk ile trafik kazasında şoka giren kadın sürücü ve bebeğini otobüsleriyle hastaneye götüren iki halk otobüs şoförüne altın hediye etti.
Duyarlı Otobüs Şoförleri Altınla Ödüllendirildi
Sivas 'ta kolu kırılan çocuk ile trafik kazasında şoka giren kadın sürücü ve bebeğini otobüsleriyle hastaneye götüren iki şoför, belediye tarafından altınla ödüllendirildi.

Belediye Başkanı , kolu kırılan çocuğu otobüsle hastaneye götüren Muhammet Cin ile aracında bulduğu 17 bin 500 lirayı sahibine teslim eden ve ertesi gün de yolda denk geldiği trafik kazasında şoka giren kadın sürücü ve bebeğini otobüs üyle hastaneye taşıyan Ömer Taşdemir 'i makamında kabul etti.

Halk otobüsü şoförleri ni örnek davranışlarından dolayı tebrik eden Aydın, 'Türkiye genelinde çok sayıda toplu taşıma aracında olumsuz davranışlar, şoförlerden kaynaklanan bazı sorunlar, yolculara karşı uygun olmayan davranışlar gündeme geliyor. Bu da bu sistem içerisinde olan ve işini iyi yapan arkadaşlarımızı üzüyor. Biz olumsuz konularla mücadele ederken örnek davranış sergileyen şoförlerimizi hem tebrik ediyor hem de ödüllendiriyoruz.' diye konuştu.

Aydın, Türkiye'de olumsuz konular olduğu gibi örnek davranışların da yaşandığını dile getirerek, 'Vatandaşımız her şeyin en güzelini hak ediyor, biz de onlara en güzel hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bize bu konuda şoför arkadaşlarımız da destek oluyor. Bu davranış bütün şoförlerimize örnek olsun.' dedi.

Aydın, daha sonra Cin ve Taşdemir'e altın hediye etti. - Merve Topuz(AA)
Yaşam

Uygun fiyatlı ehliyet

Hepimizin bildiği gibi herhangi bir vasıtayı kullanmanın gerekli koşulları vardır. Bunlardan en önemlisi kullandığınız vasıtaya uygun ehliyete sahip olmaktır.

Yaşam

Arabesk Müziğin Usta İsmi Hayatını Kaybetti

Arabesk müziğin usta ismi Devran Çağlar bugün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İşletmenin sahibi Yavuz Hancı 'Bugün sahnesi vardı. Kendisinden haber alamayınca evine gittik. İçeri girdiğimizde cansız bedeniyle karşılaştık' dedi.