Dünya

ABD Senatosu'ndan şaşırtan karar!

ABD Senatosu, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

Dünya

Robert De Niro'dan Trump'a şok sözler!

ABD Başkanı Donald Trump'ı koronavirüs krizinde yaptıklarından dolayı eleştiren ünlü oyuncu Robert De Niro, yeni açıklamasında, Trump'ı kaç kişinin öldüğünü umursamamakla da suçladı

Dünya

NATO'dan Son Dakika Libya açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: '(Libya'ya silah ambargosu) BM tarafından tanınan Serrac hükümeti ile Hafter aynı kefeye konulmaz. NATO, Trablus hükümetine destek vermeye hazır.'

Dünya

11 Eylül'e dair en büyük sırlardan birisi paylaşıldı

ABD Federal Soruşturma Bürosu, 11 Eylül 2001'de New York'taki Dünya Ticaret Merkezine düzenlenen terör saldırısında El Kaideli teröristlere yardım ettiğinden şüphelenilen Suudi yetkili Mussaed Ahmed el Cerrah'ın ismini "yanlışlıkla" açıkladı.

Dünya

Suudi Arabistan'da şok kriz!

Corona virüsün diz çöktürdüğü ülkede KDV üç katına çıkarılıyor, geçim yardımları ise 1 Haziran'dan itibaren duruyor. On milyarlarca dolar kaybı olan Suudi Arabistan'da, Veliaht Prens Muhammed bin Selman haftalardır halkın önüne çıkmıyor.

Dünya

The Economist yazdı!

The Economist; Türkiye'nin Libya'da Hafter, Rusya, BAE, Mısır ve Fransa'nın oluşturduğu ittifak karşısında İHA ve SİHA'larla dengeleri değiştirdiğini yazdı.

Dünya

Haydut maymunlar

Bali'deki Uluwatu Tapınağı yakınındaki maymunlar turistlerin önce eşyalarını çalıyor. Ardından çaldıklarını yemek karşılığı geri veriyor

Dünya

Alman istihbaratından şok eden iddia!

Alman istihbaratının iddiasına göre: Korona virüsün ilk yayıldığı günlerde Çin Başkanı Xi, Dünya sağlık örgütü başkanını aradı ve virüsün 'İnsandan insana bulaşmadığını' söylemesi için tehdit etti.

Dünya

Dil Öğrenmeye Gerek Kalmayacak...

Elon Musk'un yeni teknolojisi şaşırttı! Dil öğrenmeye gerek kalmayacak. Tesla CEO'su Elon Musk, üzerinde çalıştıkları teknolojiye dikkat çekerken 5 yıl içinde insanların konuşmaya ihtiyaç duymayabileceğini söyledi.

Dünya

ABD'de işsizlik oranı ne durumda ?

Koronavirüsün en çok etkilediği ülke olan ABD'nin ekonomisi de salgında büyük darbe yedi. Ülkede işsizlik Nisan ayında yüzde 14,7'ye çıkarak tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

Dünya

Trump'tan Suudi Arabistan'ı şok eden hamle!

ABD'nin, Suudi Arabistan petrol tesislerine yapılan saldırılardan sonra bu ülkeye konuşlandırdığı 4 Patriot hava savunma sistemi ve askerlerin bir kısmı ile diğer bazı silahları geri çekeceği iddia edildi.

Dünya

2020'nin en çok satan 10 telefonu belli oldu!

Araştırma şirketi Canalys'in raporuna göre 2020 yılının ilk çeyreğinde dünyanın en çok satan cep telefonu modelleri belli oldu. 10 maddelik listeye iPhone, Samsung ve Xiaomi markaları damga vurdu.

Dünya

ABD Başkanı Donald Trump, geri adım attı

Koronavirüs salgını ile ilgili Çin'i suçlayan ve "Ağır bir bedel ödeyecek" diyerek tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump'tan yeni bir açıklama geldi. Trump, bu sefer "Çin, bunu kasten ortaya çıkarmadı ama virüs bir şekilde Vuhan'dan çıktı" dedi.

Dünya

Tüm Dünyayı sarsan rapor!

Reuters haber ajansının dünyaya duyurduğu rapor olay yarattı, Çin'in imajı Tiananmen Meydanı'nda 1989'da yaşananlardan bu yana dünya çapında ilk kez yerle bir oldu.

Dünya

Çin'deki turistik mekanlara ziyaretçi akını

Çin'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yavaşlamasıyla yeniden ziyarete açılan turistik yerlere ziyaretçiler akın etti. Öte yandan ülkede yeni can kaybı bildirilmezken, 2 yeni vaka kayıtlara geçti.

Dünya

İran, camileri yarın ibadete açıyor

Koronavirüs salgınında 96 bin vakaya ulaşan İran, diğer bölgelere nazaran görece güvenli ilan edilen 'beyaz bölgelerde' yarından itibaren camileri ibadete açma kararı aldı.

Dünya

Covit-19'dan sonra Locust-19

Dünya Korona virüsü salgınıyla mücadele ederken, Doğu Afrika ülkelerini etkileyen büyük bir sorun tüm dünya ekonomisini etkileyebilir.

Dünya

Ölürse yerine kim geçecek ?

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un geçirdiği kalp ameliyatının ardından sağlık durumunun ağırlaştığı iddiaları üzerine ülke basının hiçbir yorum yapmaması tartışmaları alevlendirdi.