Dünya

Bu kez de siyahi muhabir gözaltına alındı!

ABD'de George Floyd'un öldürülmesinin ardından ülke karıştı. Siyahi atandaşın öldürülnesi protesto edilirken olayları canlı yayınla akataran siyahi Omar Jimenez ve ekibi yayın esnasında kelepçelenerek gözaltına alındı.

Dünya

Çin-ABD mücadelesi kimseye fayda sağlamaz

Çin Başbakanı Li, Çin ve ABD'nin, ikili ilişkilerde yeni bazı sınamalarla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Çin ve ABD'nin iş birliği iki tarafa fayda sağlar, çatışma sadece iki ülke çıkarlarına değil dünyayla ilişkilerine de zarar verir." dedi.

Dünya

Geleneksel Bankacılığı yıkan Banka

1953 yılında ABD'nin Oregon eyaletinde kurulan Umpqa Bank'ın 1994 yılına kadar sadece 6 şubesi ve 140 Milyon Doları vardı. 2015 yılı itibariyle 350 şube, 871 Milyon dolar gelire ulaştı. Nasıl oldu da böyle bir büyüme gerçekleşti?

Dünya

ABD'de sular durulmuyor!

ABD'de polis tarafından öldürülen siyahi vatandaşın ardından devam eden protestolar yağma olayına dönüştü. Polisle göstericilerin çatışması devam ederken diğer yandan bir kişinin yağmalamaya çalıştığı dükkanın sahibi tarafından öldürüldüğü öğrenildi.

Dünya

Japonya'da seyahate çıkana günlük 1250 Lira

Dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs nedeniyle dibe vuran turizmi canlandırmak isteyen Japonya hükümeti, ülke içinde tatile çıkacak vatandaşlarına günlük 20 bin yen (yaklaşık bin 250 lira) destek sağlamaya hazırlanıyor.

Dünya

WhatsApp kullananlar dikkat!

WhatsApp'ta sohbet kayıtları yedeklendikten sonra korumanın ortadan kalktığı ve kayıtların savunmasız kaldığı ifade ediliyor.

Dünya

Karadağ'da koronavirüs vakası kalmadı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 345 bini aşarken, iyileşen sayısı da 2 milyon 290 bine yaklaştı. Avrupa'da salgınının en son ulaştığı ülke olan Karadağ'da ise aktif vaka kalmadı.

Dünya

Hedefteki adam Raşid el-Gannuşi

Libya'da destekledikleri Darbeci Hafter yenilgi üstüne yenilgi alınca BAE ve Suudi Arabistan'ın yeni hedefi Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi oldu. Peki Gannuşi neden hedefte? Perdenin arkasındaki asıl amaç ne? Detaylar haberimizde.

Dünya

Putin'den Ramazan bayramı mesajı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutlayan bir mesaj yayımlayarak, 'Rusya'nın Müslüman cemaati aile kurumunu güçlendirmeye ve gençleri eğitmeye paha biçilmez bir katkı sağlıyor." ifadelerini kullandı.

Dünya

Son Dakika!

Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağının Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştüğü bildirildi.

Dünya

Libya'da Hafter'in sonu mu geldi?

Hafter'in önde gelen iki yabancı destekçisi Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'ın, "Hafter'den desteğini çekmeye hazırlandığı" ileri sürüldü.

Dünya

Oxford: Aşı koronavirüse karşı tam koruma sağlamayacak

İngiltere'de faaliyet gösteren Oxford Üniversitesi'nde yürütülen aşı çalışmasında koronavirüsünün aşıya karşı direncini gözler önüne serdi. Maymunlar üzerindeki testlerde, aşı uygulanan denekler arasında virüsün yayıldığı görüldü.

Dünya

Suriye'de savaş bitiyor mu ?

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye'de Esed rejimi ile muhaliflerin pandemi süreci müsaade eder etmez Cenevre'de masaya oturmak için anlaştığını açıkladı.