Dünya

ABD, Esed rejimine yaptırım uygulayacak

Donald Trump önderliğindeki Beyaz Saray yönetimi, Esed rejiminin askeri zafer elde etmesini önleme ve Esed rejimi ile müttefiklerini BM denetimindeki siyasi sürece döndürmeyi hedefleyerek yaptırım uygulama kararı aldı.

Dünya

Çin - Hindistan sınırında çatışma...

Hindistan Ordusu tarafından yapılan açıklamada, sınır bölgesinde Çin ile bir süredir artarak devam eden gerginlik sonucunda çatışma çıktığı ve 3 Hint askerinin öldürüldüğü belirtildi.

Dünya

İki Kore arasında tansiyon yükseldi..

Güney Kore ve Kuzey Kore arasında, Kuzey Kore'ye broşür göndermesiyle çıkan gerilim üzerine bir açıklama yapan Kuzey Kore Ordusu, iki ülke sınırında bulunan Askerden Arındırılmış Bölgeye dönüleceği tehdidinde bulundu.

Dünya

Ünlü boksör Manny Pacquiao'dan şok karar!

Son olarak asrın maçı olarak değerlendirilen karşılaşmada Floyd Mayweather'a yenilen ve emekli olduktan sonra politikaya atılan Filipinli boksör Manny Pacquiao, 2022 yılında ülkesinde yapılacak seçimlerde başkanlığa aday olacağını söyledi.

Dünya

Dünya'nın en zengin adamından protestolara destek geldi!

Dünyanın en zengin iş insanı olarak bilinen Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, şirketinin Black Lives Matter sloganının ayrımcılığı körüklediğini belirten bir çalışanına cevap olarak "Size katılmıyorum ve protestoları destekliyorum" açıklamasını yaptı.

Dünya

Sosyal Medya'dan en çok kazanan isim belli oldu

Dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo, sosyal medya kazancıyla da zirvede yer aldı. Portekizli yıldız, 46 milyon euro ile paylaşımlardan en çok kazanan isim konumunda.

Dünya

Barut dolu ananas filin ağzında patladı!

Hindistan'ın Kerala eyaletinde yiyecek bulabilmek için yerleşim alına gelen gebe fil, henüz kimliği tespit edilemeyen kişiler tarafından içi barut dolu bir ananas yedirilerek öldürüldü.

Dünya

ABD yanarken CNN'in derdi hala Türkiye!

CNN'de ABD'de yaşanan gösterilerde uygulanan polis şiddetini yorumlayan gazeteci Alexander Marquardt, yaşananları 'korkunç' olarak yorumladı ve 'bu gibi korkunç görüntüleri ben Türkiye'de gördüm' dedi.

Dünya

Papa Francis'ten George Floyd açıklaması

Papa Francis, ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, 'Irkçılığa tahammül gösteremeyiz' diyerek, ABD'nin kendisini yenilgiye uğrattığını ifade etti.

Dünya

ABD kaynıyor 4 polis vuruldu!

ABD'de Minneapolis kentinde, 25 Mayıs'ta George Floyd adlı siyahinin polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesinin ardından, şiddetli protestoların yaşandığı St. Louis'de 4 polis vuruldu.

Dünya

BM'den flaş açıklama!

Birleşmiş Milletler Libya Destek Misyonu (UNSMIL),Libya hükümeti ile ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in ateşkes görüşmelerine yeniden başlamayı kabul ettiğini duyurdu.

Dünya

Gregg Popovich'ten Trump'a: Biraz beyni olsa

San Antonio Spurs ve ABD Milli Takımı'nın başantrenörü efsane çalıştırıcı Gregg Popovich, George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından ABD'de başlayan protestolar hakkında konuştu.

Dünya

Tarihi caminin minaresine Yunan bayrağı astılar

Yunanistan'ın Edirne sınırında bulunan Dimetoka kentinde ibadete kapalı bulunan tarihi Çelebi Mehmet Camii'nin minaresine Yunanistan bayrağı asıldı. Bayrak, fark edilmesinin ardından belediye tarafından indirildi.

Dünya

Uygur Türk'ü iade edildi mi?

Çin hükümetinin, baskılardan kaçan Uygurların ülkeye geri gönderilmesi için diğer devletlere gizlice iade için baskıda bulunduğu öne sürüldü.

Dünya

Anonymous tehdit videosu yayınladı!

Hacker grubu Anonymous sosyal medyadan yayınladığı bir video ile ırkçı polis şiddetine yönelik tehditte bulundu."GeorgeFloyd'u öldüren polislerle ilgili gerekli adımlar atılsın, yoksa bizim atacağımız adımları bekleyin' dedi.

Dünya

Tüm dünya neden SpaceX'i konuşuyor?

Elon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX'in, iki astronotu ISS'ye ulaştırması durumunda NASA'nın Rusya'ya astronot başına ödediği yaklaşık 85 milyon dolarlık masraftan kurtulması bekleniyor.