Dünya

BM'den bir ilk! İsrail'e karşı Filistin savunuldu

BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu ESCWA, İsrail'i, Filistinlilere karşı "ırk ayrımcılığı" yapmakla suçladı. BM Genel Sekreteri rapora mesafeli durdu, ?Görüşümü yansıtmıyor' dedi. ABD ise raporun geri çekilmesini istedi.

Dünya

Avrupa İslam'la savaş kararı aldı

AB Adalet Divanı'nın "İşverenler çalışanlarına başörtüsü yasağı getirebilir" şeklindeki skandal kararı sonrası inanç hürriyeti Avrupa'da artık büyük baskı altında.

Dünya

Yunan basınından bomba iddia!

Yunanistan'da yayımlanan To Vima gazetesi, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bu ülkeye kaçan darbecilerle ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Dünya

Savcı Bharara için flaş iddia!

ABD Başkanı Donald Trump'ın istifasını istediğini 46 savcıdan biri olan Preet Bharara'nın Trump'ın finansal ilişkilerini incelediği için kovulduğu iddia edildi.

Dünya

Katil Esed'in yeni Türkiye oyunu!

Fırat Kalkanı Harekatı'yla Cerablus ve El Bab'ı terör örgütü DEAŞ'tan temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin rotasını Münbiç'e çevirmesi Esed rejimi, İran, ABD ve Rusya'yı korkuttu

Dünya

Jirinovski Hollanda'ya ateş püskürdü

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik engellemelerini sert şekilde eleştirerek, ?Hollanda'nın yaptığı küstahlık? dedi.