Dünya
29 Mayıs 2020 Cuma

Dünya Restoranlarından şaşırtan sosyal mesafe düzenlemeleri

1 Haziran itibariyle ülkemizde hizmete girecek olan restoran ve kafelerin, sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde nasıl düzenleneceği merak konusuyken Dünya ülkelerindeki restoranlardan şaşırtıcı önlemler geliyor.
Dünya Restoranlarından şaşırtan  sosyal mesafe düzenlemeleri
Restoran ve Kafe işletmecileri, müşterileri için  daha güvenli biçimde hizmet vermenin yolalrını ararken Dünya'nın çeşitli restoranlarında ilginç fikirler ortaya çıkmış durumda.

1)Sosyal Mesafe Şapkaları


Şapkalar Almanya'da bir Burger King şubesinde müşterilere dağıtılmaya başlandı. Kartondan oluşan şapkaların 6 metrelik çapları var böylece müşteriler sürekli olarak sosyal mesafeyi hatırlıyabiliyorlar. 
Burger King temsilcisinin yaptığı açıklamada ' Kendin yap sosyal mesafe şapkası, müşterilerimiz restoranlarımızda yemek yemenin tadını çıkarırken sosyal mesafe uygulamasını hatırlatmanın eğlenceli bir yoluydu.' dedi .

2)Plastik AbajurlerFransa'da bulunan bir restoranın Christophe Gernigon, adındaki işletmecisi insanların yemek yerken birbirlerine virüs bulaştırmalarını önlemek adına böyle bir düzenleme yaptı.

3)Tayland'daki bir restoran, müşterilerin nereye oturabileceğini belirtmek için masalarına karikatür ejderhalar ekledi.4)Sera içerisinde oturmak

Amsterdam'daki Mediamatic Eten'in adındaki Vegan Restoranı hem korona virüs önlemleri adına hemde restoran konseptine uyması adına bahçe kısmına 5 adet sera koymuş.

5) Virginia'daki bir restoran 1940'lı yıllar temalı mankenleri boş masalara yerleştirildi.

 
Masalarda fazla kişilerin otumasını önlemek adına boş olan yerlere manken koyuluyor,  Güvenli olmasının yanı sıra içerdiği tema dolayısıyla oldukça talep gören bir restoran haline gelmişler.

6) İsveç'teki bir restoran günde sadece bir kişiye hizmet verme kararı almış


 Sosyal Mesafe kuralına dikakt etmek adına retorandaki masa bir tarla ortasına kurulumuş. Siparişelr makaralı halat sistemine bağlı bir  sepet ile servis ediliyor.

7) Masalardaki Cam Bariyerler


Japonya'da ki bu masaların temel amacı insanlardan çıkan tükürük damlacıkalrının karşı tarafa ulaşmasını engellemekmiş.