Dünya

Macron yönetimini çıldırtan Türk!

Fransa'nın Valence kentinde belediye meclis üyesi olarak görev yapan Yasin Yıldırım Dışişleri Bakanlığı'nın ABD Başkanı Joe Biden'a tepki gösterdiği açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşması sonrasında görevden uzaklaştırıldı.

Dünya

Savaş artık an meselesi!

Rusya, Kırım ve Ukrayna sınırına yerleştirdiği 80 bin askerine "Savaşa hazır olun" emri verdi. Olası bir çatışma anında Rusya'nın ilk hedefi ise Ukrayna'nın su tedarik tesisleri olacak.

Dünya

AstraZeneca aşısına 4 ülke talip oldu

Kan pıhtılaşması' sorunu nedeniyle dikkatleri üzerine çeken AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşılarını alan ABD ile Danimarka, aşıların kullanımını durdurarak ihtiyacı olan ülkelere vermeyi teklif etti.

Dünya

Rus istihbaratı, Ukrayna konsolosunu gözaltına aldı

Rus istihbaratı, Ukrayna'nın Rusya'da görev yapan St. Petersburg Konsolosu Aleksandr Sosonyuk'u 'Rusya'ya ait gizli bilgileri toplamak' suçlamasıyla gözaltına aldı. Ukrayna, yapılan eylemin 'diplomatik çalışma statüsüne aykırı' olduğu belirtti.

Dünya

Pompeo, televizyon yorumcusu oluyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde Dışişleri Bakanı olan Mike Pompeo, yorumcu olarak Fox News'te çalışmaya başlayacak. Yıllık 570 bin dolarda fazla maaş alacağı belirtilen Pompeo'nun ABD gündemini yorumlayacak.

Dünya

NATO'dan Rusya'ya gözdağı!

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan siyasi ve askeri krizin had safhaya ulaştığı dönemde, NATO Askeri Komite Başkanı Stuart Peach, Ukrayna'nın Lviv şehrine kritik bir ziyarette bulundu.

Dünya

Tabut yetiştirilemiyor!

Brezilya'da son 24 saatte 4 bin 195 kişi yaşamını yitirdi. Bu rakam, salgının başlangıcından bu yana Brezilya'da bir günde görülen en yüksek korona kaynaklı ölü sayısı olarak kayda geçti.

Dünya

Başkanlık, Trump'ın servetini eritti

Geçtiğimiz ocak ayında ABD başkanlığı görevini devreden Donald Trump'ın, kişisel servetinden görevde kaldığı dört senede yaklaşık 1 milyar dolar kaybettiği açıklandı. Forbes milyarderler listesinde Trump, 300 sıra geriye düştü.

Dünya

Rusya'dan Ukrayna'ya gözdağı

Ukrayna'nın doğusunda bulunan Donbas'ta 2014'ten bu yana devam eden siyasi kriz, her geçen gün büyüyor. Rusya destekli ayrılıkçıların başlattığı çatışmalarda 4 Ukrayna askerini öldürmesinin ardından bölgedeki kriz yeniden alevlendi.

Dünya

ABD Tarihinde Bir İlki Gerçekleştirdi

ABD Başkanı Joe Biden, aralarında ABD'nin ilk Müslüman yargıç adayı olan Zahid N. Quraishi'nin de bulunduğu 11 federal yargı adayını açıkladı. Biden aday listesi için "çığır açan" ifadelerini kullandı.

Dünya

S-400 füzeleri 700 kilometre uzaklıktaki hedefi vurdu

Rusya'nın geliştirdiği S-400 hava savunma sistemleri ile gerçekleştirilen tatbikatta kullanılan füzeler, Kapustin Yar Eğitim Üssü'nden 700 kilometre uzaklıktaki Armavir'deki hedefi vurdu. Türkiye'de S-400 almış ve ABD ile kriz yaşamıştı.

Dünya

Irkçı mesaj!

Hollanda polisinin, sosyal medya gruplarında yaptıkları yazışmalarda, 2018 yılında Bekir E. (32) tarafından öldürülen 16 yaşındaki Türk asıllı Hümeyra Ergincanlı'nın ölümüyle ilgili olarak, "Bir Türk daha azaldı" ifadesini kullandığı belirlendi

Dünya

Süveyş Kanalı'ndaki gemi krizi büyüyor!

Panama bandıralı konteyner gemisi Evergreen'in şiddetli rüzgâr ve kum fırtınası sebebiyle Süveyş Kanalı'nda kontrolden çıkarak sürüklenmesi, ardından kanalı her iki yönde kapatmasıyla başlayan kriz büyüyor.

Dünya

Biden, akılalmaz gaflarına devam ediyor

Son günlerde Rusya Devlet Başkanı Putin için "Bence bir katil" diyerek iki ülke arasındaki iplerin gerilmesine neden olan ABD Başkanı Joe Biden, imza attığı gafla gündeme geldi.