Dünya

Yeni kabus senaryosu ABD'li uzmanlardan geldi

ABD'li emekli amiral James Stavridis ve gazeteci Elliot Ackerman'ın kaleme aldığı "2034: A Novel of the Next World War" isimli kitapta, 2034'te ABD savaş gemilerinin Güney Çin Denizi'ne girmesiyle 3'üncü Dünya Savaşı başlıyor.

Dünya

800 bin korona aşısı çöp olacak!

İsrail'in elinde 800 bin doz koronavirüs aşısı kaldı. Başka ülkelerden talep gelmemesi halinde elindeki son kullanma tarihi yaklaşan aşıları imha etmek zorunda kalacağını bildirildi.

Dünya

ABD'nin UFO raporu yayınlandı!

ABD İstihbarat Topluluğu, yıllardır gökyüzünde görülen UFO raporunu yayınladı. 2004 yılından beri görülen 144 vakaya yer verilen raporda, söz konusu vakaların 143'ü tanımlanamaz ve tehlikeli olarak açıklandı.

Dünya

Fransızlardan Türk SİHA'larına övgü

Fransız Le Monde gazetesi, Türkiye'nin SİHA ve İHA konusunda elde ettiği başarılara değindi. Türk SİHA'larının 2020 yılında üç savaşın seyrini değiştirdiği vurgulanırken, "Türk İHA'ları peynir ekmek gibi satılıyor" denildi.

Dünya

ABD'de şiddetli fırtına facia getirdi!

ABD'nin Alabama eyaletinde katliam gibi bir kaza gerçekleşti. I-65 eyaletler arası otoyolda 18 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 9'u çocuk 10 kişi yaşamını yitirdi. Kazada, 29 yaşındaki baba ve 9 aylık kızının da vefat ettiği öğrenildi.

Dünya

Ukrayna, NATO'ya kabul edilebilir!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin dün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla NATO'ya kabul edileceklerinin doğrulandığını duyurması üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, duruma tepki gösterdi.

Dünya

Kraliçeyi gören ABD Başkanı Biden duygulandı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Windsor Kalesi'nde İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ile görüşmesinin ardından ilginç açıklamalarda bulundu. Biden, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in annesini hatırlattığını söyledi.

Dünya

Elon Musk'ın keyfi yerinde!

Elon Musk, yazı bile yazmadığı yalnızca emojilerle doldurduğu tweet'iyle yetişkin eğlencelerine yönelik NFT piyasasının Kripto parası olan Cumrocket Coin'i yükseltti.

Dünya

Gelin düğünde ölünce damat baldızıyla evlendi

Hindistan'da Surbhi isimli gelin düğünde kalp krizi geçirip yere yığıldı. Çağrılan doktorların müdahalesine rağmen gelin kurtarılamadı. Hindu geleneğinin bir parçası olarak düğün kesilmesin diye damat ölen gelinin kız kardeşiyle evlendirildi.

Dünya

Suudi Arabistan'dan hac kararları

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı koronavirüs salgını nedeniyle hac ibadeti için yerli ve yabancı hacıları da içeren sadece 60 bin kişilik kontenjan açıldığını bildirdi.

Dünya

ABD istihbaratından çarpıcı rapor

ABD'nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal tarafından hazırlanan raporda, Wuhan Viroloji Enstitüsü'nde görevli 3 araştırmacının Kasım 2019'da hastalandığı ve Pekin yönetiminin bunu gizlediği belirtildi.