Ekonomi
25 Ağustos 2020 Salı

Dolar, euro bugün ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarında son durum?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan pandeminin etkilerini hafifletmek için açıklanan teşviklerinden döviz ve altın piyasaları etkileniyor. Dolar ve euro bugün güne nasıl başladı. Altında son durum ne?
Dolar, euro bugün ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarında son durum?
Merkez Bankası'nın likidite çalışmaları, ABD'deki işsizlik oranı, koronavirüs teşvikleri derken dolar ve euro sürekli hareketli günler geçiriyor.

25 Ağustos 2020 Salı günü dolar, euro ve altın kaç TL sorusunun cevabı.

DOLAR NE KADAR OLDU? EURO'DA SON DURUM NE?
Dolar bugün güne satış fiyatı 7,3821 liradan başladı. Dolar kurunda alış fiyatı 25 Ağustos tarihi itibariyle 7,3765 olarak belirlendi.

Euro ise güne dikey yönde ve satış fiyatı 8,7166 liradan başladı. Euro kurunda alış fiyatı olarak 25 Ağustos tarihinde 8,7081 lira belirlendi.

İngiliz sterlini ise güne 9,6634 lira satış fiyatı; 9,6752 alış fiyatı ile dikey yönde başladı.

GRAM ALTIN'DA SON DURUM NE? ÇEKREK ALTIN NE KADAR OLDU?
Altın fiyatları düşmeye devam eder mi sorusu vatandaşlarca en çok sorulan konular arasında. Düğünlerde hediye takmak isteyen vatandaşların merak ettiği çeyrek altın fiyatları da merak konusu...

Altının ons fiyatındaki hareketliliğe karşın dolar kurundaki dalgalanma ile dengelenen gram altın, güne satış fiyatı 459,24 liradan başladı.

Gram altının alış fiyatı ise Kapalıçarşı'da 459,19 lira olarak belirlendi.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?
Geçtiğimiz haftayı düşüşle tamamlayan altın bu haftaya da düşüşle başladı. Altının ons fiyatı, 2 bin dolar seviyesinin altında hareketlenerek güne 1.935,08 seviyesinde kaldı. Ons fiyatının 2 bin doların altında kalmasıyla bu sabah çeyrek altın satış fiyatı ise 756,76 lirayı gördü.

Çeyrek altının alış fiyatı ise 739,76 lira olarak güne başladı.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?
Bu hafta başı itibari ile altının ons fiyatındaki hareketlilik Cumhuriyet altının da hareketlenmesine neden oldu.

Cumhuriyet altını güne düşüşle başladı. Bir Cumhuriyet altını satış fiyatı 3.113,00 lira olurken bir Cumhuriyet altını alış fiyatı ise 3.066,00 lira oldu.
Ekonomi

Merkez Bankası'ndan kripto para yasağı

Merkez Bankası kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklayan bir yönetmelik yayımladı. Buna göre, 30 Nisan'dan itibaren kripto varlıklar doğrudan veya dolaylı olarak ödemelerde kullanılamayacak.