Ekonomi
11 Ağustos 2021 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatlarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında fındık alım fiyatlarını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık alım fiyatlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında fındık alım fiyatlarını açıkladı.

Erdoğan, 'Fındık ülkemizin en önemli üretim ve ihracat kalemlerinden biri. Bir numarayız. Karadeniz'de çayla birlikte temel geçim kaynağı. Üreticimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.'

FINDIĞIN KİLOGRAM FİYATI

Erdoğan açıklamasında, 'Toprak Mahsülleri Ofisimizin fındık alım fiyatı 2021 için yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite fındık için kg başına 27 lira, levant kalite fındık için ise kg başına 26,5 liradır.

Yüksek randımanlı fındığa 1 TL fazla ödeme yapılacaktır. Mazot ve gübre desteğini de kilogramda 2 lira veriyoruz. Fındık fiyatları 29,5 ile 30 lira arasında gerçekleşiyor.' ifadelerini kullandı.
Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu'ndan metro açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Üstlerine vazife olan işleri yapmayıp, yapımı devam eden metro inşaatı üzerine hafriyat dökenlerin emek hırsızlığına da müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Ekonomi

Yüksek fiyatlarla ilgili ilk hamle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" açıklaması yapmıştı. Bugün ilk hamle geldi.

Ekonomi

Sanayi üretimi açıklandı

TÜİK, temmuz ayı sanayi üretim verilerini açıkladı. Buna göre, sanayi üretimi yıllık yüzde 8.7 arttı ancak yüzde 15.2 olan beklentinin altında kaldı. Önceki ay sanayi üretiminde artış yıllık yüzde 23.9 olmuştu

Ekonomi

İşsizlik rakamları açıklandı

TÜİK, temmuz ayına ilişkin işsizlik rakamlarını açıkladı. Türkiye'de işsizlik oranı, temmuzda bir önceki aya göre 1,4 puan artışla yüzde 12 seviyesinde gerçekleşti.