Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar
Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Kültür Merkezi'nin temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;Kıymetli misafirler sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Bugün ülkemizin sanat ve kültür hayatında çığır açacak, gerçekten önemli bir adımı hep birlikte atıyoruz.

Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin hayata geçirilmesi için yeni bir adımı atmaktayız. 5 ayrı bloktan oluşuyor. içerisinde 2073 kişilik dünya standartlarının üzerinde bir opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne, kulis odaları yer alıyor.

Ayrıca projede çalışma odaları, kayıt stüdyoları ve prova salonları, sanat galerileri, millet kıraathaneleri de yer alıyor.

'2 YIL İÇİNDE HİZMETE SUNACAĞIZ'

Toplam yatırım bedeli 860 milyon lira olan Atatürk Kültür Merkezi'nin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah 2 yıl içinde hizmete sunacağız. Tarih, medeniye, kültür başkenti İstanbul'a şanına yakışır bir eseri kazandıracağız.

Biz ne gezi vandallığı döneminde, ne de bunların tehditlerine boyun eğmedik.

BİNALİ YILDIRIM: HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ

'Burada yapılacak dev eser medeniyetimize değer katacak. İstanbul Türkiye'nin özetidir. Aynı zamanda dünyanın her köşesinden de insanların merak ettiği, akın akın gelip burada yaşadığı büyük bir şehir. Kültür ve sanatın yanı sıra İstanbul aynı zamanda ekonominin de eğitimin de merkezidir. Burayı ne kadar güzelleştirir, ne kadar güçlü hale getirirsek, Türkiye'yi güçlendirmiş oluruz.

Bura kimsenin birbirine tahakküm kuracağı bir şehir değil. Burada farklılıklar birbirine uyum içinde yaşamaya devam edecek. Birbirimize meydan okumadan, yan yana oturarak, meselelerimizi konuşarak devam edeceğiz.

İstanbul'a yeni bir dev eseri takdim etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.'

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.