Yaşam
24 Mayıs 2021 Pazartesi

Çok nadir bulunan pembe-mor renkli elmas, 246 milyon liraya satıldı

Hong Kong'da düzenlenen bir müzayede evinde satışa çıkarılan ve ismini Japon kiraz çiçeklerinden alan pembe-mor renklere sahip Sakura elmasının, 246 milyon liraya satıldığı öğrenildi.
Çok nadir bulunan pembe-mor renkli elmas, 246 milyon liraya satıldı
Hong Kong'da bir müzayede evi tarafından satışa çıkarılan Sakura adlı elmas 29.3 milyon dolarlık (yaklaşık 246 milyon lira) fiyata alıcı buldu. Mor-pembe renk kombinasyonu nedeniyle nadir bulunan 15.81 karatlık elmasa en yüksek teklifi müzayedeye telefonla katılan bir alıcının verdiği öğrenildi.

ADINI JAPON KİRAZ ÇİÇEKLERİNDEN ALIYOR
Japonya'da baharın başında açan ve her yıl çok kısa bir süre görülebilen kiraz çiçeklerinden adını alan elmas, geçen yıl Cenevre'de 27 milyon dolara satılan (yaklaşık 227 milyon lira) 14.8 karatlık The Spirit of the Rose isimli mor-pembe elmasın rekorunu kırmış oldu.

'EN PAHALI ELMAS' UNVANINI KAPAMADI
Buna rağmen, şimdiye dek satılan en pahalı elmas unvanı 2017'de Hong Kong'da 71.2 milyon dolara (yaklaşık 600 milyon lira) satılan 'CTF Pink Star' elmasın elinde kaldı. Müzayedede satışa sunulan bir diğer parça 'Sweet Heart' ise 6.5 milyon dolara (yaklaşık 53 milyon milyon lira) yeni sahibinin oldu.

Yaşam

MSB: '1 askerimiz şehit oldu'

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kaplan Operasyonu bölgesinde roket saldırısı sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek'in tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu açıkladı.

Yaşam

Oğlun Kandil'de 10 yıl sonra gel

Terör örgütü YPG/PKK, Halep'in Münbiç ilçesinde çocuk ve gençleri zorla saflarına katıyor. 13 yaşındaki Ahmet bin Muhammed Şeyh Hüseyin, örgütün kandırıp dağa kaçırdığı son çocuklardan...