Ekonomi
26 Ocak 2019 Cumartesi

Cigna Finans ile Huzurlu Bir Gelecek

Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., ihtiyaçlarınıza özel tasarlanan sigorta ve emeklilik planları ile güvenli bir gelecek vadediyor
Cigna Finans ile Huzurlu Bir Gelecek
Dünyanın lider sigorta şirketlerinden Cigna ile Türkiye'nin önde gelen bankalarından QNB Finansbank ortaklığı altında faaliyet gösteren Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., ihtiyaçlarınıza özel tasarlanan sigorta ve emeklilik planları ile güvenli bir gelecek vadediyor. Cigna Finans, Bireysel Emeklilik için sunduğu planlar ile huzurlu bir emeklilik geçirmenizi sağlıyor. Bireysel emeklilik seçenekleri altında sunulan Kolay Emeklilik Planı ve Elit Bireysel Emeklilik Planı, küçük tasarruflarınızı büyük birikimlere dönüştürmenize olanak tanıyor.

Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel emeklilik, bir emeklilik şirketine yaptığınız düzenli ödemeler ile emeklilik hakkı kazanmanız olarak tanımlanabilir. BES, çalışanlar için ikinci bir emeklilik, çalışmayanlar için ise emekli olma fırsatı sunuyor. Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı, BES'in sunduğu en büyük avantajlar arasında yer alıyor. Katılımcıların yaptığı düzenli ödemelere ilave edilen %25 oranında devlet katkısı, kişisel birikimlerin değerini artırıyor. Yapılan katkı payı ödemeleri bireysel emeklilik şirketleri tarafından kurulan emeklilik yatırım fonlarında değerlendiriliyor. Böylece sigorta şirketleri bireysel emeklilik hesabınıza yaptığınız katkı payı ödemelerinin büyük yatırımlara dönüşmesine destek oluyor.

Kolay Ödenen Bireysel Emeklilik Planı

Cigna Finans'ın sunduğu Kolay Emeklilik Planı, bütçenizi sarsmayan katkı payı ödemeleri ile kolaylıkla emekli olmanıza imkan tanıyor. Kolay Emeklilik Planı'nda giriş aidatı bulunmuyor ve sabit katkı payı ödemeleri öngörülüyor. Yılda 6 defa fon dağılımı değişikliği ve 4 defa plan değişikliği hakkı sunan plan ile birikimlerinizi dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Düzenli katkı payı ödemeleriniz dışında dilediğiniz zaman istediğiniz tutarda toplu ödeme yapabilir, daha avantajlı bir emeklilik elde edebilirsiniz. Ayrıca düzenli katkı payı ödemeleriniz için aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık ödeme dönemleri belirleyebilir, istediğiniz zaman ara verme kesintisine maruz kalmadan ödemelerinize ara verebilirsiniz. Kolay Emeklilik Planı, kendinizi zorlamadan ikinci bir emeklilik şansı yakalamanıza olanak sağlıyor. Düzenli ödemelerinize ilave edilen %25 oranında devlet katkısı ise Cigna Finans tarafından Devlet Katkısı Yatırım Fonlarında sizin adınıza değerlendiriliyor.

Daha Yüksek Birikimlerle Daha Rahat Bir Emeklilik

Elit Bireysel Emeklilik Planı ile Cigna Finans, daha ayrıcalıklı bir emeklilik dönemine sahip olma şansı sunuyor. Elit Bireysel Emeklilik Planı, katılımcılara daha yüksek katkı payı ödemeleri ile daha yüksek birikimler yapma imkanı veriyor. Giriş aidatı ve yönetim gideri kesintisi olmayan bu emeklilik planı daha avantajlı bir emeklilik vadediyor. Plan, katılımcılara yılda 6 kez fon dağılımı değişikliği ve 4 kez plan değişikliği hakkı tanıyor. Kolay Emeklilik Planı'nda olduğu gibi Elit Bireysel Emeklilik Planı'nda da istediğiniz zaman toplu ödeme gerçekleştirebilir, geleceğiniz için daha büyük yatırımlar yapabilirsiniz. Düzenli katkı payı ödemelerinizi aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık periyotlarda yapabilirsiniz. Ödemelerinize ara vermeyi tercih ettiğinizde ara verme kesintisi uygulanmıyor. Tasarruflarınızın değeri devlet katkısı ile katlanarak çoğalıyor.

Cigna Finans, bireysel emeklilik planları ile rahat bir emeklilik vadediyor. Bugün yaptığınız küçük tasarruflar, huzurlu bir emeklilik için Kolay Emeklilik Planı ya da Elit Bireysel Emeklilik Planı ile büyük birikimlere dönüşüyor. Cigna Finans, sunduğu ürünler sayesinde bütçenize ve beklentilerinize en uygun alternatiflerle tanışmanıza imkan tanıyor. Yorulmadan geleceğinize yatırım yapmak için Cigna Finans'ın emeklilik planlarını inceleyebilir, Cigna Finans'ın avantajlarına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.