Siyaset
30 Mart 2021 Salı

CHP lideri Kılıçdaroğlu kurmaylarına erken seçim için tarih verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarına "Sonbaharda seçim bekliyorum, hazırlanın" talimatı verdiği iddia edildi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurmaylarına erken seçim için tarih verdi
Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu'nun dün toplanan CHP MYK toplantısında kurmaylarına, 'Anadolu'yu gezmeye devam edeceğiz. Halka gidip anlatıyoruz. Anlatmaya devam edeceğiz. Mücadeleye devam edeceğiz. Yıl sonuna doğru seçim bekliyoruz. Sonbaharda seçim bekliyorum, olacak gibi' dediği ortaya çıktı.
CHP Genel Başkanı'nın kurmaylarına erken seçim konusunda, 'Hazırlanın' talimatını verdiği öğrenildi.

AK PARTİ ZAMANINDA YAPILACAK DEMİŞTİ
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ise erken seçime ilişkin yaptığı açıklamada, 'Her siyasi temastan erken seçim rüyası görmek isteyenler var. Aslında onların senaryosu erken seçim talebi olduğu için her türlü vesileyi buna işaret olarak okumaları, malum düşle yatıp, malum rüyayı görme olarak anlaşılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı defalarca beyan etti; seçim zamanında yapılacak' demişti.

TBMM BAŞKANI'NDAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI
TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise erken seçim söylentileri üzerine şunları söylemişti: 'Erken seçim, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin mantığına aykırı. Erken seçim Niye var Anayasa'da. Çok ciddi bir kriz olduğu takdirde, bir çıkmaza girdiğinde siyaset, bir açık kapı olsun diye düşünülmüş bir düzenleme. Yani çok nadir kullanılabilecek bir imkan olarak bırakılmış. Eski sistemin alışkanlıklarından biri olarak görüyorum.'
Siyaset

Erdoğan'dan yeni MKYK üyelerine talimat

Recep Tayyip Erdoğan, yeni MKYK üyelerine önemli talimatlarda bulundu. Erdoğan "MKYK üye sayımızı artırdık. Herkes kendi bölgesinde daha çok çalışsın. Vatandaş, 'AK Parti burada yok' demesin" dedi.

Siyaset

Tuğrul Türkeş'ten HDP açıklaması

Son dönemde MHP'li isimlerle girdiği polemiklerle gündeme gelen AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin "Siyasi parti kapatmak, özünde doğru bir davranış değil" dedi.

Siyaset

Albayrak geri mi dönüyor?

Son haftalarda eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yeni görev verileceği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Albayrak'ı muhalefete karşı koruması bu iddiaları güçlendirdi.