Siyaset
9 Eylül 2019 Pazartesi

Chp'li Subaşı: Gezi'de Gösterdiği Başarıyı İstanbul'da Gösterecek!

Ekrem İmamoğlu, Gezi'nin başaktörlerin Taksam Dayanışması'nın sözcüsü Tayfun Kahraman'ı Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı'na getirdi. AK Parti İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ise bu durumu 'Eli kanlı, katil terör örgütlerinin
Chp'li Subaşı: Gezi'de Gösterdiği Başarıyı İstanbul'da Gösterecek!
'nde yüzlerce işçinin işten atılmasının yankıları sürerken, çok tepki çekecek bir atamaya imza attı, Gezi Olayları'nın baş aktörlerinden Tayfun Kahraman'ı İBB'nin Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine getirdi. Binaların, araçların, dükkanların yakılıp yağmalandığı olaylar kısa süre içinde Taksim Dayanışması isimli platform tarafından sahiplenilmişti. Tayfun Kahraman'ın sözcülüğünü yaptığı Taksim Platformu, yasadışı örgütler DHKP-C, MLKP ve SDP'nin propaganda alanına dönen Gezi'de bu örgütlerin söylemlerini açıklamış ve üçüncü havalimanı, üçüncü köprü gibi millete hizmet eden projelerin sonlandırılmasını istemişti.

İYİ PARTİLİLER BUNU İÇİNE SİNDİREBİLİYOR MU?

O ismin İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı'na gelmesine İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu sert tepki gösterdi. Göksu 'O eli kanlı, katil terör örgütlerinin paçavrasının altında 'havaalanı dursun, köprü dursun' diyerek bu toprakların kazanımını kendi kazanımı olarak görmeyen kişi bu şehrin neresini dönüştürecek' diye konuştu. Göksu ayrıca İyi Partililere şu sözlerle yüklendi: 'Hadi 'lilere bir şey demiyorum. İyi Partili arkadaşlar, bunu siz içinize sindirebiliyor musunuz? DHKP-C'nin, MLKP'nin, PKK'nın bayrağı altında bu açıklamayı yapan kişiyi içinize sindirebiliyor musunuz?'

SUBAŞI GEZİ GÜZELLEMESİ YAPTI

Göksu'nun bu sözleri üzerine İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı da Gezi olaylarını savundu. Subaşı 'Gezi'ye olay diyemezsiniz Gezi direnişi diyeceksiniz' diyerek Gezi'yi savunurken Tayfun Kahraman için de 'Gezi'de gösterdiği başarıyı, İstanbul'da da gösterecek' ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7
Siyaset

Erdoğan'dan yeni MKYK üyelerine talimat

Recep Tayyip Erdoğan, yeni MKYK üyelerine önemli talimatlarda bulundu. Erdoğan "MKYK üye sayımızı artırdık. Herkes kendi bölgesinde daha çok çalışsın. Vatandaş, 'AK Parti burada yok' demesin" dedi.

Siyaset

Tuğrul Türkeş'ten HDP açıklaması

Son dönemde MHP'li isimlerle girdiği polemiklerle gündeme gelen AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin "Siyasi parti kapatmak, özünde doğru bir davranış değil" dedi.

Siyaset

Albayrak geri mi dönüyor?

Son haftalarda eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yeni görev verileceği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Albayrak'ı muhalefete karşı koruması bu iddiaları güçlendirdi.