Siyaset
8 Eylül 2019 Pazar

Chp'li Altay Yenikapı Sorusu Karşısında Neye Uğradığını Şaşırdı

CHP'li Engin Altay, Yenikapı'daki araçlarla ilgili sorulan sorular karşısında zor anlar yaşadı. Zabıta araçları sorulan Altay, "Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde" dedi. Sunucunun, "Peki bunlarla ne yapılır" sorusu üzerinde bir süre cevap veremeyen
Chp'li Altay Yenikapı Sorusu Karşısında Neye Uğradığını Şaşırdı
Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili , Yenikapı'da sergilenen İBB araçlarıyla ilgili gelen soru karşısında adeta terledi.

Ekrem İmamoğlu, seçimlerden önce 'nde araç israfı olduğunu iddia etmiş, bu araçlardan çok büyük bir kısmının da lüks sınıf olduğunu öne sürmüştü. Geçtiğimiz günlerde, belediyeye ait araçlar Yenikapı meydanına dizildi. Ancak araçların birçoğu orta sınıf otomobil ile kamyonetlerden oluşuyor.

Bu konuyla ilgili bir televizyon programında konuşan Grup Başkanvekili Altay, sunucunun sorusu üzerine zor anlar yaşadı.

Sergilenenler arasında bulunan zabıta araçlarıyla ilgili, 'Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde' ifadelerini kullanan Altay, 'Bununla ne yapılır' sorusuna ise şöyle cevap verdi:

'Belediyede bankamatik maaşı alan, partiden dolayı belediyeye girmiş personele al bunla gez diye verilebilir, bilemiyorum.'
Siyaset

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Büyük Kongre'nin ardından A Takımı'nı belirledi. Buna göre; Ramiz Ongun, Hasan Karal, Kerem Altun, Ali İhsan Merdanoğlu, Cem Avşar Babacan'ın başdanışmanı olacak.

Siyaset

Bu kez aday mısınız? sorusuna yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu kez aday mısınız?" sorusuna "Cumhurbaşkanı olacak kişinin aynı zamanda bir partinin genel başkanı olmaması lazım" diye cevap verdi.

Siyaset

MHP'den Türkeş'e sert yanıt

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in paylaşımına cevaben yaptığı açıklamada "Hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor" ifadelerini kullandı.

Siyaset

Kulislerden şok iddia!

CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesinleşmiş yargı kararlarının neden 2 yıl bekledikten sonra şimdi Meclis'te okunmasıyla ilgili kulislerde konuşulan iddia...