Chp-hdp'nin Seçim İttifakına Fetö de Dahil Oldu
Siyaset

Chp-hdp'nin Seçim İttifakına Fetö de Dahil Oldu

İnternet Medya -
FETÖ elebaşı Gülen, kripto örgüt üyelerine talimat göndererek, yerel seçimde HDP ve CHP için propaganda ve algı çalışması yapılmasını istedi. Örgüt, Demirtaş'ın serbest bırakılması çağrısı yaptı.

Yerel seçimler öncesi ile 'nin yaptığı gizli ittifaka FETÖ de dahil oldu. Pensilvanya'daki elebaşı Fetullah Gülen'in örgüt üyelerine 'Yerel seçimlerde ve 'nin ittifakına paralel çalışın' talimatı verdiği tespit edildi. FETÖ bu talimat üzerine ilk kez yayımladığı bir raporda terör örgütü PKK'nın uzantısı 'yi savundu.

RAPOR HAZIRLADILAR

FETÖ'nün Belçika merkezli yayın organları ve vakıflarının ortaklaşa hazırladıkları raporda eski Genel Başkanı 'ın bir an önce serbest bırakılması çağrısı yapıldı. Örgüt üyelerine ayrıca ve için propaganda ve algı çalışması yapılması istendi. Bu talimat üzerine örgütün Avrupa yapılanması bir ilke imza atarak 'yi açıkça savunmaya başladı. Belçika merkezli yayın organları ve vakıflarının ortaklaşa hazırladıkları raporda hem cezaevindeki FETÖ'cüler aklanmaya çalışıldı hem de 'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş.

PROPAGANDA DESTEĞİ

FETÖ'nün Avrupa'da faaliyet gösteren Turkish Minute, Silenced Turkey ve Turkey Purge gibi propaganda merkezlerinin raporunda Demirtaş'ın bir an önce serbest bırakılması istendi. Raporda 'li Demirtaş için 'Türkiye'nin üçüncü büyük siyasi partisinin eski eşbaşkanı darbe girişim sonrası Kürt yanlısı politikacıların üzerine giden hükümetin kurbanı oldu' şeklinde hain ifadelere yer verildi.

KAYNAK: AKŞAM

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

9 kişi yorum yazdı.