Chp'den Oturma Eylemi
Siyaset

Chp'den Oturma Eylemi

İnternet Medya -
CHP tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen OHAL protestoları kapsamında Güvenpark'ta bildiri okunarak, oturma eylemi yapıldı.

tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen Olağanüstü hal (OHAL ) protestoları kapsamında Güvenpark 'ta bildiri okunarak, oturma eylemi yapıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları ve ile TBMM Grup Başkan Vekili , İstanbul Milletvekili ve 25 ilçe belediye başkanının katıldığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Daha sonra Türkiye genelinde eş zamanlı okunmak üzere hazırlanan ortak bildiriyi Ankara İl Başkanı Adnan Keskin kamuoyuyla paylaştı.

Bildiride, OHAL şartları altında yapılan 16 Nisan referandumunun üzerinden bir yıl geçtiği belirtilerek, 'Sivil darbe ortamında, 'Evet' demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, 'Hayır' demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşandığı.' ifade edildi.

Türkiye'nin 21 aydır OHAL ile yönetildiği belirtilen bildiride, bu sürecin insan hakları, ifade özgürlüğü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olarak kullanıldığı öne sürüldü. OHAL süreciyle halkın iradesinin gasbedildiği ve toplumun tüm kesimlerinin baskı altına alındığı iddia edildi.

'OHAL rejimine' son verilmesi istenen bildirinin okunmasının ardından, protesto eylemine katılanlar bir saatlik oturma eylemi yaptı.

Oturma eylemi aynı zamanda birçok ilde 'liler tarafından düzenlendi.

Eylemlerin 23 Nisan ile 1 ve 6 Mayıs tarihlerinde de tekrarlanacağı duyuruldu. - Sertaç Bulur(AA)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.