Chp'de Yine Kriz! Yine İhraç Talebi
Siyaset

Chp'de Yine Kriz! Yine İhraç Talebi

İnternet Medya -
CHP Bursa Teşkilatı'ndan 7 kişi Anıtkabir'e giderek Kılıçdaroğlu'nu Atatürk'e şikayet etti. Anı defterine 'Kurmuş olduğun parti, kuruluş ilkelerini kaybetti' diye not düşen Sara Mızrak 'kesin ihraç' istemiyle disipline sevk edildi.

Genel Başkanlık koltuğuna yapışan sonunda Anıtkabir'de! Bursa İl Teşkilatı üyesi 7 partili 'Ata'ya Şikayet Ediyoruz' sloganıyla Anıtkabir'e giderek anı defterine Kılıçdaroğlu'nu şikayet etti. Anı defterinde düştüğü notta Atatürk'e Kılıçdaroğlu'nu şikayet eden Sara Mızrak, şu ifadelere yer verdi: 'Sevgili Paşam, senin huzuruna Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençler ve kadınlarız. senin ve bu topraklar uğruna şehit düşmüş vatan evlatlarının bize emanetidir. Kurmuş olduğun mevcut yönetim tarafından kuruluş ilkelerini kaybetmiştir. Acilen 'nin kuruluş amaç ve ilkelerine dönmesi gerekmektedir. Bizler çok üzgünüz.'

DIŞARI ATTILAR

Bursa İl Başkanlığı binasına giden Sara Mızrak savunma vermek istedi. Ancak İl başkanı Hüseyin Akkuş'un talimatıyla içeri sokulmayan Mızrak, karga tulumba dışarı atıldı. Mızrak ve diğer 7 üye ihraç talebiyle disipline verildi.

DEĞİŞİM VE ADALET İSTİYORUZ

Sara Mızrak, 'Biz 'de bazı şeyler değişsin istiyoruz. Bunun için de 'de olan adaletsizlikleri, hukuksuzlukları Atatürk'e şikayet ettik. 'nin kuruluş ayarlarına geri dönmesini istediğimiz için bu eylemi yaptık ' dedi.

KAYNAK: AKŞAM

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

9 kişi yorum yazdı.