Yaşam
27 Nisan 2021 Salı

Cep telefonuna bir program indirdi, 234 bin lirasını dolandırıcıya kaptırdı

Samsun'da bankadan aradığını söyleyen bir dolandırıcının tuzağına düşen vatandaş, dolandırıcının istediği uygulamayı telefonuna indirip uyudu. Sabah kalktığında hesabındaki 503,7 gram altının başka bir hesaba aktarıldığını fark etti.
Cep telefonuna bir program indirdi, 234 bin lirasını dolandırıcıya kaptırdı
İlkadım ilçesi Karadeniz Mahallesi'nde meydana gelen olayda, edinilen bilgiye göre, 63 yaşındaki Ö.G.'yi telefonla arayan dolandırıcı, kendisini bir bankanın müşteri hizmetleri görevlisi olarak tanıtıp hesabından bin lira para çekildiğini ve bilgisinin olup olmadığını sordu.

HESABINDAKİ ALTINLARI BOZDURUP ÇALDILAR
Ö.G. haberinin olmadığını ileri sürünce dolandırıcı hesabının dondurulması için işlem yapmak üzere bir uygulama indirmesini istedi. Söz konusu uygulamayı telefonuna indirip telefonunu kapatan Ö.G., banka hesabını kontrol ettiğinde altın hesabında bulunan 503,7 gram altının 234 bin lira paraya çevrilip, bu paranın da başka bir hesaba aktarıldığını fark etti. Dolandırıldığını anlayan Ö.G. polise şikayette bulundu.
Yaşam

MSB: '1 askerimiz şehit oldu'

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kaplan Operasyonu bölgesinde roket saldırısı sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek'in tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu açıkladı.

Yaşam

Oğlun Kandil'de 10 yıl sonra gel

Terör örgütü YPG/PKK, Halep'in Münbiç ilçesinde çocuk ve gençleri zorla saflarına katıyor. 13 yaşındaki Ahmet bin Muhammed Şeyh Hüseyin, örgütün kandırıp dağa kaçırdığı son çocuklardan...