Emlak
19 Kasım 2017 Pazar

Bu şehir zengin kiracılardan dertli!

Avrupa'nın en pahalı şehri Zürih`in şu sıralar milyoner zenginler ile başı dertte.
Bu şehir zengin kiracılardan dertli!

Zürih Avrupa'nın en pahalı şehri olarak biliniyor. Ancak bu şehirde yüzden fazla milyoner kira kontratlı lojmanlarda yaşıyor. 

Bu konutların kirasının 'yapının bakım giderlerinden' fazla olmaması gerekiyor. Bunun da nedeni şehir yönetiminin düşük gelirlilere uygun barınma imkanı sağlanmak istemesi. 

Ancak bu düşük kiralar nedeniyle çok zengin kişiler de buralarda ikamet etmeye başladı. Hatta şehirde yüzden fazla milyonerin kiralar düşük olduğundan bu konutlarda kaldığı dahi tespit edildi.

Bunun üzerine şehir yönetimi harekete geçerek yeni bir karar aldı. Bu karara göre artık bu konutlarda kalmak isteyen kiracıların gelirleri, ödedikleri aylık kiranın dört katından fazlası olamayacak. 

UZMANPARA

Emlak

Konut satışları aralık ayında %47,6 azaldı

Ekonominin lokomotifi konumundaki konut satışları 2020 Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %47,6 azalarak 105 bin 981 oldu. Böylece 2020'de toplamda 1 milyon 499 bin 316 konut satılmış oldu.

Emlak

Konut Yatırımı İçin Tek Seçenek Türkiye Mi?

Türkiye'de en sık tercih edilen yatırım alışkanlıklarından biri olan, konut yatırımı her geçen yıl daha çok rağbet görmeye ediyor. Yatırımcılar kimi zaman kira gelirlerine odaklanırken, zaman zaman kısa süreli al – sat yapmayı tercih edebiliyor. Bununla b

Emlak

20 bin kişi akın etti

Ankara ile Kars arasında sefer yapan ve son günlerde ilgi odağında olan Doğu Ekspresi ile kente gelen yerli ve yabancı turistler, turizmin canlanmasına vesile oldu.