Spor
5 Aralık 2019 Perşembe

Bu Görüntü İçin Açıklama! 'Akyazı Stadı'nı İstedik...'

Hekimoğlu Trabzon Futbol Kulübü, Başakşehir ile Vakfıkebir Stadı'nda oynanan maçta saha şartlarının eleştirilmesi üzerine açıklama yaptı.
Bu Görüntü İçin Açıklama! 'Akyazı Stadı'nı İstedik...'
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk maçında Hekimoğlu Trabzon Futbol Kulübü ile arasında Vakfıkebir İlçe Stadyumunda oynanan karşılaşmada saha şartlarının eleştirilmesi üzerine Hekimoğlu Trabzon FK Yönetim Kurulu açıklama yaptı.

Hekimoğlu Trabzon FK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Medipol Başakşehir ile Vakfıkebir İlçe Sahasında oynadığımız Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk maçı sonrası kulübümüzün maksatlı ve asılsız bilgilerle yıpratılmaya çalışılması üzerine Kulüp Yönetim Kurulumuz bir açıklama yapma ihtiyacı duymuştur.

Hekimoğlu Trabzon FK yönetim kurulu olarak, sezon başında Akyazı Stadyumu'nda resmi müsabakalarımızı oynamak için 'dan talepte bulunduk. Bordo-mavili kulüp haklı olarak, üç kulvarda yarışacaklarını, bu müsabaka trafiğinde zeminin yıpranacağını, Hekimoğlu Trabzon FK'nın lig ve kupadaki karşılaşmalarını kaldıramayacağını söylediler. Kulübü bu haklı gerekçelerle, talebimizi geri çevirmek zorunda kaldılar. Yönetim Kurulu olarak bu karara saygı duyduk. Futbol kenti olan Trabzon'da normal çim saha sorunu yaşanması sebebiyle, diğer sahalara kıyasla Vakfıkebir İlçe Stadyumu'nu bütün fiziki olumsuzluklara rağmen tercih etmek zorunda kaldık. Futbol takımımız sezon başından bu yana 10'nu Lig olmak üzere, 3 Türkiye Ziraat Kupası müsabakasını bu stadyumda oynadık. Başakşehir maçı arifesi dönemine girildiğinde Akyazı Stadyumu'nda oynamak için bize teklifler geldi. Kamuoyununda takdir edeceği gibi, biz ev sahibi olduğumuz sahadan çıkıp, yabancı bir sahaya geçerek rakibimize avantaj sağlayacak değiliz. Kulüp olarak ligde ve kupada sahaya her maçı kazanmak için çıkıyoruz.

Üzülerek söylemek gerekirse bize sunulan mevcut imkanlar bu şekilde. Rakibimiz Başakşehir'in bizim kararımıza saygı duymasını beklerdik. Dileğimiz odur ki; Akyazı Şenol Güneş Kompleksi'nde bulunan ek saha bir önce biter ve bizlerde güzel bir tesise kavuşuruz. Bin kişilik stadyumun yeterli olmayacağı gerçeğini gördük. 4-5 bin kişilik bir stadyumun, Trabzon'un önemli bir sorunu çözecektir. Bugün görünen bu soruna neşter vurulursa, Trabzon futbolu nefes alır. Bunun için katkı sağlayan, destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu sorun bizim kadar Trabzon'un sorunudur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'
Spor

Fenerbahçe'nin imdadına Vedat Muric yetişecek

Açıklanan harcama limitiyle şok yaşayan Fenerbahçe'nin imdanına Lazio'nun teklifi yetişti. İtalyan kulübü, Vedat için Fenerbahçe'ye 18 milyon Euro teklif etti. Fener rakamı artırmaya çalışıyor.

Spor

İngiliz Devleri Zeki Çelik'in peşinde!

2 yılda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken milli futbolcu Zeki Çelik'le Premier Lig ekipleri Everton, Leicester City ve Tottenham ilgileniyor. 23 yaşındaki Zeki'nin en ciddi talibi ise, Mourinho'nun takımı Tottenham.

Spor

Merih Demiral tarihe geçti!

Juventus üst üste 9. kez şampiyon oldu, Milli futbolcumuz Merih Demiral, Serie A'da şampiyonluk yaşayan ilk Türk futbolcu olarak tarihe geçti.

Spor

Trabzonspor Mircea Lucescu'yu gündemine aldı

Hüseyin Çimşir'in ayrılığı sonrasında teknik direktör arayan Trabzonspor, Mircea Lucescu'yu listesine aldı. Ülkemizde Galatasaray ve Beşiktaş'la şampiyonluk yaşayan Rumen hoca ile önümüzdeki günlerde masaya oturulacağı öğrenildi.