Beşiktaş'ın Transfer Planları Alt Üst Oldu!
Spor

Beşiktaş'ın Transfer Planları Alt Üst Oldu!

İnternet Medya -
Sadece 280 bin euro harcama limiti bulunan Beşiktaş'ın oyuncu satmadan transfer yapması mümkün değil. Ancak şimdiye kadar hiçbir oyuncu için teklif gelmedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu'nun, ve Beşiktaş'ın yaptığı takım harcama limitlerinin güncel faiz üzerinden yeniden hesaplanması talebini geri çevirmesi siyah-beyazlı kulübün tüm hesaplarını alt üst etti. Takviye için uzun süredir çaba harcayan yönetim bu kararla transfer yapamayacak hale geldi.

Transfer çalışmalarıyla ilgili yönetim kuruluna bir rapor sunan Erdal Torunoğulları, 'Prensipte anlaştığımız bazı oyuncular vardı. Fakat harcama limiti belirsizliği yüzünden o oyuncular birer birer listemizden çıkarak başka kulüplerle anlaşmaya başladı' diye konuştu.

Bu isimlerin en başında gelen milli golcü Cenk Tosun'u 'a kaptıran, BtcTurk forması giyen Brezilyalı orta saha Guilherme için başlatılan girişimleri ise dondurmak zorunda kalan Beşiktaş Yönetimi, oyuncu satmadan transfer yapamayacak. Sadece 280 bin euro harcama limiti bulunan siyah-beyazlı yönetim oyuncu satamazsa, limit artırılsa bile beklemede olan Ajdin Hasic'i listeye eklemek zorunda kalacak.

Limit aşılmayacak

Eldeki bazı isimleri kiralık verdikten sonra limit durumuna bakacak olan siyah-beyazlı yönetim düşük bütçeli ve 6 aylığına kiralık bir forvet almaya çalışacak. Bu ihtimalin dışındaki çözümlere soğuk bakan ve limit aşımından uzak duran Beşiktaş Yönetimi, takımdan herhangi bir oyuncu için şimdiye kadar resmi teklif de almadı. Devre arasındaki transfer döneminde yine de çalışmalarını sürdüren transfer komitesi tüm planlarını yaz transfer dönemi için yoğunlaştırdı.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.