Yaşam
27 Haziran 2018 Çarşamba

Başkentte Olta Balıkçılarının Yüzü Gülecek

Ankara Büyükşehir Belediyesince, kentteki göl ve göletlere bırakılacak 29 bin yavru sazan balığıyla olta balıkçılığı daha heyecanlı ve eğlenceli aktiviteye dönüşecek.
Başkentte Olta Balıkçılarının Yüzü Gülecek
nce, kentin farklı noktalarındaki göl ve göletlere bırakılacak 29 bin yavru sazan balığı yla olta balıkçılığı daha heyecanlı ve eğlenceli hale gelecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile yürütülen 'Göl ve Göletlerin Balıklandırılması Projesi' kapsamında, Başkentteki göl ve göletlere 29 bin sazan balığı bırakılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Antalya Kepez Üretim Tesislerinde üretilen sazan yavruları, ilk olarak Mavi Göl'e (Bayındır Barajı) salındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, Mavi Göl'de katıldığı balıklandırma çalışmasında, proje ile hem ekolojik sistemi canlı tutarak yaban su hayatının devamını sağlamayı hem de sportif olta balıkçılığını geliştirerek bölge halkına sosyo-ekonomik yönden katkı sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Balıklandırma faaliyetleri çerçevesinde, Üçbaş, Çeştepe, Kırköy, Yukarı Karaören, Karacaören, Göksu, Sorgun, Temelli, Bucuk, Kızılca göletleri ve Karagöl'e sazan bırakılacak.
Yaşam

Uygun fiyatlı ehliyet

Hepimizin bildiği gibi herhangi bir vasıtayı kullanmanın gerekli koşulları vardır. Bunlardan en önemlisi kullandığınız vasıtaya uygun ehliyete sahip olmaktır.

Yaşam

Arabesk Müziğin Usta İsmi Hayatını Kaybetti

Arabesk müziğin usta ismi Devran Çağlar bugün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İşletmenin sahibi Yavuz Hancı 'Bugün sahnesi vardı. Kendisinden haber alamayınca evine gittik. İçeri girdiğimizde cansız bedeniyle karşılaştık' dedi.